REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Koniec nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przy ul. Szopena w Rzeszowie. Gdzie po pomoc?

Budynek szpitala przy ulicy Szopena w Rzeszowie
Pomoc w szpitalu przy ul. Szopena uzyskać można od poniedziałku do piątku od godz. 18, aż do rana, do godz. 8.

– Przekażcie sąsiadom, że w nowym roku zamykamy – usłyszała jedna z naszych Czytelniczek na ul. Szopena, kiedy po godz. 18 przyszła po pomoc lekarza w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej działającej w Szpitalu Uniwersyteckim. Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście placówka przestanie działać.

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW

Pomoc na ul. Szopena uzyskać można od poniedziałku do piątku od godz. 18, aż do rana, do godz. 8. W święta przez cały dzień i noc.

Po pomoc zgłaszają się tam nie tylko rzeszowianie i rzeszowianki, ale także i mieszkańcy okolicznych miejscowości. A zdarzają się i pacjenci z całego Podkarpacia. Na dyżurze zwykle jest jeden lekarz, lub lekarka, choć wielu myśli, że działa tam sztab specjalistów, jak na SOR-ze. Jak się okazuje dni nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej w centrum Rzeszowa są policzone.

Nocna i świąteczna opieka medyczna zniknie niedługo

Andrzej Sroka, rzecznik prasowy Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie uspokaja, że nie nastąpi to ani w styczniu, ani w lutym.

– Najprawdopodobniej nocna i świąteczna opieka medyczna zniknie u nas w marcu – informuje.

Powodów tej decyzji jest kilka.

– Jako szpital uniwersytecki nie musimy prowadzić opieki – dodaje Andrzej Sroka. Kolejnym z powodów jest brak kadry lekarskiej: – Mamy problem z obsadzeniem lekarzy – przyznaje rzecznik prasowy szpitala.

Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie potwierdza, że do placówki wpłynęła informacja o krokach zmierzających do zamknięcia punktu przy szpitalu przy ul. Szopena. Ma do tego prawo będąc placówką uniwersytecką. Jednak jednocześnie Rafał Śliż uspokaja.

– Mimo planowanych w Rzeszowie zmian w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, liczba punktów się nie zmieni – podkreśla.

I dodaje, że niedługo w Rzeszowie otworzony zostanie drugi szpitalny oddział ratunkowy przy szpitalu MSWiA. Obecnie jedyny SOR znajduje się w Szpitalu na ul. Lwowskiej.

– Otwarcie SOR-u będzie się według planów wiązało również z otwarciem punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej – zdradza Rafał Śliz. – Trudno w chwili obecnej przewidywać, czy obie zmian odbędą w tym samym czasie. Warto jednak pamiętać, że liczba punktów takiej pomocy w Rzeszowie i najbliższej okolicy jest spora w porównaniu do podobnych miast w Polsce.

Gdzie do lekarza w Rzeszowie w nocy?

Gdzie w takim razie będzie można nocą zgłosić się po pomoc do lekarza? W najbliższej okolicy oprócz szpitala im. Chopina w Rzeszowie, punkty pomocy znajdują się w:

  • Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 na ul. Lwowskiej w Rzeszowie,
  • Szpitalu Miejskim na ul. Rycerskiej w Rzeszowie,
  • Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia na ul. Witolda w Rzeszowie,
  • Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Rodziny w Rudnej Małej,
  • Zespole Opieki Zdrowotnej Nr 2 w Sokołowie Młp.,
  • oraz Centrum Medycznym w Łańcucie.

Wszystkich punktów na terenie Podkarpacia jest 32.

– W ich przypadku nie obowiązuje rejonizacja, zatem pacjent może wybrać dowolną placówkę bez względu na swój adres zameldowania czy zamieszkania – przypomina Rafał Śliz.

_____

POLECAMY: Egzoszkielet w Klinicznym Szpitalu nr 2 w Rzeszowie wkrótce także dla dzieci. Za darmo

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin