Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Ulice w Rzeszowie do remontu i modernizacji. Sprawdź, które i kiedy?

Na wielu ulicach Rzeszowa będzie układana nowa nawierzchnia asfaltowa (Fot. Archiwum)

Ulica Pogwizdowska na osiedlu Pogwizdów Nowy, ul. Rataja na osiedlu Krakowska Południe, ul. Porąbki na osiedlu Budziwój oraz Arystokracka na osiedlu Przybyszówka – m.in. te ulice znalazły się na liście zadań remontowych, które będą realizowane w Rzeszowie.

Od kilku tygodni trwają w Rzeszowie prace porządkowe, głównie związane z naprawą nawierzchni dróg. Za to zadanie odpowiada wybrana w przetargu firma – Eurovia. W ramach umowy z miastem firma zajmuje się kontrolą techniczną dróg, zabezpieczeniem uszkodzeń i ich oznakowaniem. Jak też naprawą różnych elementów pasa drogowego. W ostatnich dniach prace wykonywane były m.in. na ulicach: Reja, Niepodległości, Błogosławionej Karoliny, Leszczynowej, Widnokręgowej, Krośnieńskiej, Nowosądeckiej i Kotuli. Na remont kolejnych ulic został już ogłoszony przetarg.

Niektóre drogi będą poszerzone

Zainteresowani wykonawcy swoje oferty mogą składać do 21 marca. Wybór firmy nastąpi w kwietniu. Na wytypowanych do remontu ulicach, będzie wymieniana nawierzchnia. Będą tam wykonywane nowe nakładki asfaltowe.

PRZECZYTAJ TEŻ: Uwaga na utrudnienia w ruchu na przejściu granicznym w Barwinku. Wszystko przez protest rolników

To nie jedyny tegoroczny przetarg dotyczący naprawy rzeszowskich ulic. Kolejny zostanie ogłoszony lada dzień. Wybrana w nim firma będzie zajmowała się nie tylko poprawą nawierzchni ulic, ale też podnoszeniem ich nośności oraz poszerzeniem. Do tego typu prac wytypowane są takie ulice jak: Porąbki, Św. Marcina, Św. Walentego, Senatorska, Potockiego, Popiełuszki, Jagodowa, Arystokracka, Pańska, Huberta. Również w tym przypadku lista ulic nie jest jeszcze pełna – w ciągu roku zostaną do niej dołączone kolejne.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin