REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 22 listopada 2024

Lazurowe Wybrzeże już otwarte. Woda czystsza niż w gminnych wodociągach

Kąpielisko Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskiej działać będzie do 3 września. (Fot. Mariusz Andres)

Od piątku można korzystać z nowego kąpieliska w Czarnej Sędziszowskiej. To strzeżony zbiornik wodny, któremu nadano nazwę Lazurowe Wybrzeże. Woda w nim jest bardzo czysta i takiej nie ma nawet w wodociągu gminy Sędziszów Małopolski. Na razie, z powodu opadów deszczu w piątek i sobotę mieszkańcy i turyści nie kąpali się, a jedynie spacerowali. W niedzielę było już lepiej. Najbliższe dni też mają być słoneczne i wiele osób przyjdzie tam wypoczywać. 

W pierwszy dzień wakacji otwarto oficjalnie kąpielisko w Czarnej Sędziszowskiej, które zarządzane jest przez MOSiR w Sędziszowie Małopolskim. Zbiornik powstał obok siedziby firmy Kruszgeo, która w tym miejscu wydobywa piasek. Na kąpielisku wyznaczono obszar dla dzieci, strefę dla nieumiejących pływać i obszar dla zaawansowanych pływaków.

Nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy

Ratowniczka Dominika na kąpielisku Lazurowe Wybrzeże
– Woda na Lazurowym Wybrzeżu jest czysta i jak informuje sanepid, takiej nie ma nawet w gminnym wodociągu – mówi Dominika, ratowniczka MOSiR na nowym kąpielisku w Czarnej Sędziszowskiej. (Fot. Mariusz Andres)

Za bezpieczeństwo w wyznaczonych strefach od godziny 10 do 20 odpowiedzialnych jest czterech ratowników. Przez cały dzień w gotowości jest dwóch z nich. W sobotę spotykamy Dominikę  i Filipa, i choć nikt nie wchodzi do wody, to cały czas są na miejscu, żeby zapewnić bezpieczeństwo. 

– Na otwarciu kąpieliska było trzydzieści osób – mówi Dominika, studentka, która przeszła szkolenie i w okresie wakacji pracuje jako ratowniczka na Lazurowym Wybrzeżu. – Dzisiaj (w sobotę – przyp. red.) o godzinie 11 pojawili się pierwsi spacerowicze i choć woda ma 23 stopnie Celsjusza,  to nikt się nie kąpie, bo pada deszcz.

W strefie dla dzieci na Lazurowym Wybrzeżu głębokość wody wynosi do 80 centymetrów, a dla dorosłych od 1,80 do 2 metrów. Strefy na wodzie są wydzielone bojami pływającymi  o kolorze żółtym i czerwonym. Są przebieralnie dla osób korzystających z kąpieli, a wkrótce mają być też punkty gastronomiczne.

Dla bezpieczeństwa ma być wykorzystywany ponton, który już czeka na 100-metrowej linii brzegu. Wkrótce będzie jeszcze przy pomoście cumować płaskodenna łódź ratownicza, którą ma przekazać OSP Czarna Sędziszowska.  Kąpielisko ma funkcjonować do 3 września. 

Mamy własne Lazurowe Wybrzeże

Za bilet całodniowy dla osoby dorosłej trzeba zapłacić 5 zł, ulgowy to 2 zł, a dla dzieci do lat 7 wstęp wolny. 

– Mamy własne Lazurowe Wybrzeże – mówią Piotrek i Magda, których spotkaliśmy przy kąpielisku W Czarnej Sędziszowskiej po południu w sobotę. – Mieszkamy 300 metrów od tego miejsca i zanim zostało otwarte, to przychodziliśmy popatrzeć, jak powstaje. Na pewno, gdy będą słoneczne dni, to będą tu przechodzić tłumy, bo warto, a ceny biletów nie są wygórowane.  

Ratownicy z kąpieliska Lazurowe Wybrzeże w Czarnej Sędziszowskij
W sobotę spotkaliśmy Dominikę  i Filipa. I choć nikt nie wchodził do wody, to cały czas są byli miejscu, żeby zapewnić bezpieczeństwo. (Fot. Mariusz Andres)

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin