Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Wakacje w Bieszczadach. A może nad Solinę? 

Tak wygląda Jezioro Solińskie z lotu ptaka. (Fot. PKL)

„Bieszczadzkie morze” szczególnie wakacyjną porą przyciąga tłumy turystów. Także i w tym roku będzie tam co robić. Spacery po zaporze, wodne atrakcje, występy czy przejażdżki kolejką gondolową to tylko niektóre z szykowanych tu atrakcji… 

Do „najazdu” turystów przygotowała się już Grupa PKL, wzbogacając kolejkę o 9 nowych, 8-osobowych gondoli. Od soboty, 24 czerwca (w piątek 23.06 jeszcze nieczynne) bajkowe krajobrazy okolic Jeziora Solińskiego będzie można podziwiać z aż 34 wagoników (bilety: 35, 19 zł – w jedną stronę; od 129 zł – rodzinny, szczegóły na www.pkl.pl/solina/). Okazję by nacieszyć oczy „zielonymi wzgórzami” z piosenki Wojciecha Gąsowskiego stwarza także wieża widokowa (bilety: 15 i 19 zł). 

W Parku Tajemnicza Solina czekać zaś będą na gości dodatkowe rozrywki. W ubiegłym roku najmłodsi, na Czadowych Ślizgach czy Torze Sprawnościowym wykazywali się zręcznością oraz odwagą. Do tej pory mogli odwiedzić: Osadę Olbrzymów, Studnię bez dna czy Labirynt Biesa, tym razem czeka na nich sporo nowych atrakcji. Tego lata odkryją Zatopione Skarby Olbrzymów, zawitają do Rusałkowego Ruczaju czy zajrzą do Wąwozu Biesa.  

Zapora w Solinie to wciąż ciekawa atrakcja

Raj nad Jeziorem Solińskim mają w lecie amatorzy nie tylko spektakularnych widoków ale i sportów wodnych, czy romantycznych rejsów. 

No i oczywiście niesłabnącą popularnością cieszą się spacery po koronie zaporze. Wiele osób nie wie, że wejść można także do wewnątrz tej gigantycznej budowli. To niepowtarzalna okazja, by znaleźć się kilka metrów… pod dnem Jeziora Solińskiego. Zwiedzanie od wtorku do soboty w godz. 9 – 17 (bilety indywidualne: 22-30 zł; rodzinne: 73-90 zł; dzieci do 6 l. i seniorzy 70+: bezpłatnie – dodatkowe informacje oraz bilety na www.solina.pl). 

Kulturalne wakacje w Bieszczadach

W wakacje w Bieszczadach nie brak oczywiście wydarzeń kulturalnych. Już wiadomo, kto zjawi się w lipcu podczas „Solińskiego Lata” – cyklu imprez w gminie Solina. 

W amfiteatrze w Polańczyku zaplanowano VII Solińską Noc Kabaretową (15.07.), Letnie Kino Plenerowe z PGE (w każdy piątek,: 7,14, 21, 28 lipca), wystąpi tu także Krzysztof Antkowiak (22.07.).

Kto chciałby wziąć udział w Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Ekocypel powinien zarezerwować sobie wolną sobotę – 29 lipca (Cypel w Polańczyku).  

Na placu przy Centrum Edukacji Ekologiczno-Turystycznej w Myczkowie odbędzie się Ekobazar z kabaretem KaŁaMaSz (16.07.). Czadoman będzie zaś gwiazdą Dnia Drwala w Bukowcu (23.07.) a Andrzej Rybiński – Dnia Wilka na stadionie sportowym w Wołkowyi (30.07.). 

A to tylko namiastka wakacyjnych atrakcji nad Soliną…

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin