Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

W gminie Solina powstanie parking dla kamperów i przystań dla kajakarzy

Tak mogą wyglądać nowe miejsca dla kamperów i kajakarzy w Bóbrce nad Jeziorem Myczkowskim. (graf. Gmina Solina)

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to w ciągu kilkunastu najbliższych miesięcy na terenie gm. Solina rozpoczną się kolejne prace nad poprawą warunków turystycznych. Tym razem w planach jest budowa parkingu dla kamperów i przystani dla kajakarzy.

Jak wyjaśnia wójt Soliny Adam Piątkowski w Urzędzie Marszałkowskim podpisał on już umowę na realizację projektu z wykorzystaniem Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej. Bieszczadzka gmina ma szansę na jedno z rekordowo wysokich dofinansowań, wynoszących 15 mln zł.

– Jeżeli uda się pomyślnie sfinalizować projekt, to na terenie naszej gminy powstaną trzy miejsca przyjazne kajakarzom, w miejscowościach Wołkowyja, Myczkowce i Rajskie oraz jeden duży punkt obsługi kamperów i kajaków w miejscowości Bóbrka – przekazuje wójt gminy Solina.

POLECAMY: Cerkiew w Smolniku. Jaka jest jej historia?

Wszystkie nowe miejsca nad Jeziorem Solińskim wyposażone będą w niezbędną infrastrukturę sanitarną i techniczną z zapleczem socjalnym.

Z kolei w Bóbrce nad Jeziorem Myczkowskim przygotowana przez gm. Solinę wstępna koncepcja zakłada powstanie kilkunastu miejsc postojowych dla kamperów i budowę przystani kajakowej. W okolicach wszystkich tych miejsc powstaną też nowe place rekreacji i odpoczynku – dla dzieci i dorosłych.

– Realizacja pomysłu przyczyni się do poprawy atrakcyjności turystycznej oraz realnego wykorzystania potencjału naszej gminy w zakresie rozwoju turystyki karawaningowej – zauważa wójt Adam Piątkowski.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin