Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 5 marca 2024

Myśliwski pałac w Julinie zostanie wyremontowany

Wykonany z drzewa modrzewiowego pałacyk wzniesiono w stylu szwajcarskim i wchodził w skład dóbr ordynacji Potockich z Łańcuta. (Fot. Archiwum)

Za 26 mln zł w Julinie wyremontowany zostanie wybudowany 1880 r. pałacyk myśliwski. – Powstanie w nim Muzeum Kultury Leśnej i Łowiectwa – informuje Joanna Garbulińska-Charchut, specjalista ds. marketingu i komunikacji w Muzeum Zamku w Łańcucie.

 Zarząd Województwa Podkarpackiego zaakceptował nabór wniosków o dofinansowanie różnych projektów. Znalazł się wśród nich projekt dotyczący ochrony i rozwoju dziedzictwa kulturowego i dawnej Ordynacji Łańcuckiej. Projekt zakłada prace remontowe oraz konserwatorskie i przebudowę ekspozycji w Pałacyku Myśliwskim w Julinie. Zakończenie inwestycji przewidziano na 2027 r.

Wykonany z drzewa modrzewiowego pałacyk wzniesiono w stylu szwajcarskim i wchodził w skład dóbr ordynacji Potockich z Łańcuta. Od 1997 r. jest w zarządzaniu Muzeum Zamku w Łańcucie. Teraz mieści się tam mieszkanie dla dozorcy. Obecnie obiekt jest zamknięty dla zwiedzających.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin