REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Pracowity weekend policyjnych stermotorzystów na Jeziorze Solińskim

Nad bezpieczeństwem turystów czuwają policyjni stermotorzyści, pełniący służbę na wodach Jeziora Solińskiego. (Fot. Policja)

W wakacje, gdy dopisuje pogoda, wielu turystów, wypoczywających w Bieszczadach, udaje się nad tutejsze akweny. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policyjni stermotorzyści, pełniący służbę na wodach Jeziora Solińskiego.

Turyści korzystali z uroków bieszczadzkich jezior, kąpiąc się i pływając po ich wodach. Jednak nie wszyscy pamiętali o tym, by zachowywać zasady bezpieczeństwa. Policyjni stermotorzyści mieli sporo pracy.
W sobotę tuż przed południem policyjny patrol udzielał pomocy załodze niewielkiej sportowej łódki, która przewróciła się na wodach zalewu. Policjanci pomogli postawić łódź na wodzie i pouczyli jej użytkowników o zasadach ostrożności podczas pływania.

W tym samym dniu podczas patrolowania wód Jeziora Solińskiego, policjanci interweniowali wobec trzech mężczyzn, którzy nietrzeźwi pływali rowerkami wodnymi: 31-latek miał w organizmie blisko 0,4 promila, 33 latek- ponad promil, a 28-latek ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.

W niedzielę funkcjonariusze zabezpieczali przebieg akcji charytatywnej „Złotówka za kilometr”. Policjanci strzegli bezpieczeństwa uczestnika, który płynąc wpław przez jezioro, zbierał w ten sposób pieniądze dla chorego dziecka z Polańczyka. O obecność policyjnych stermotorzystów, przyczyniających się do zapewnienia bezpieczeństwa, poprosił wcześniej organizator wydarzenia.

W ten weekend nad bieszczadzkimi jeziorami było bezpiecznie. Policja apeluje do wypoczywających, by stosowali się do zasad bezpieczeństwa nad wodą, dbając w ten sposób o własne zdrowie i życie.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin