Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Elektrociepłownia Krosno na 4. miejscu w kraju

EC Krosno zajęło 4. miejsce w Polsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2024. (Fot. KHK)

Elektrociepłownia w Krośnie jest w gronie najlepszych przedsiębiorstw w kraju. Ta miejska firma zajęła 4. miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za rok 2024. Eksperci krajowej branży ciepłowniczej docenili całokształt działań i inwestycji podejmowanych przez Krośnieński Holding Komunalny (KHK) w związku z transformacją energetyczną Elektrociepłowni Krosno (EC). 

Kapituła Ogólnopolskiego Rankingu Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej pozytywnie oceniła też dynamiczny rozwój zakładu oraz konsekwentne dostosowanie jego działalności i funkcjonowania do aktualnych zmian i wymogów branżowych. Wynik osiągnięty w tym rankingu po raz kolejny potwierdził, że  EC Krosno, wchodząca w skład KHK, cały czas jest w czołówce najlepszych przedsiębiorstw energetyki cieplnej w kraju. 

– Dziękujemy kapitule rankingu za docenienie działalności nasze spółki w zakresie zmian i transformacji energetycznej naszej elektrociepłowni  – mówi Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. – Jak też pracownikom za codzienne zaangażowanie w pracę i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków. Wynik osiągnięty w rankingu jest dla nas wyróżnieniem i potwierdzeniem, ze obraliśmy dobry kierunek zmian i transformacji naszej elektrociepłowni. 

Lista rankingowa Przedsiębiorstw Energetyki Cieplnej za 2024 r. 

 • 1. Veolia Energia Warszawa
 • 2. ex aequo  Miejska Energetyka Cieplna w Koszalinie i Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bydgoszczy 
 • 3. ex aequo  Radomskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej „RADPEC” i Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Ciepnej;
 • Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie. 
 • 4. ex aequo Przedsiębiorstwo Energetyczne w Siedlcach i Elektrociepłownia Krosno – Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej – Krośnieński Holding Komunalny 
 • 5. Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej – Gliwice
 • 6.  ex aeuqo Przedsiębiorstwo  Energetyki Cieplnej w Radzyniu Podlaskim, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Tarnowie. 
 • 7. ex aequo Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Świnoujściu i Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie 
 • 8. ex aequo Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Mińsku Mazowieckim i ENGIE EC Słupsk 
 • 9. ex aequo Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Geotermia Podhalańska i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Chełmie 
 • 10. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Stargardzie

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin