Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Mandat dla kolbuszowskiej policjantki za… wezwanie policji

Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej cały czas prowadzi postępowanie dyscyplinarne wobec swojej funkcjonariuszki. (Fot. Paweł Galek)

„Słynna” policjantka z Kolbuszowej, która legitymowała swoich znajomych na prywatce, została ukarana mandatem za bezpodstawne wezwania służb mundurowych. Umorzono natomiast sprawę dotyczącą zakłócenia (także przez nią) ciszy nocnej. Cały czas prowadzone jest postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszki.   

Przypomnijmy, że do zdarzenia z udziałem 21-leniej policjantki doszło ponad miesiąc temu (5 ub.m.). W czasie wolnym od służby udała się ona na spotkanie towarzyskie. Nad ranem impreza przeniosła się do jednego z mieszkań w Rzeszowie.

Mandat dla policjantki za wezwanie policji

W pewnym momencie funkcjonariuszka, będąc już solidnie pod wpływem procentów, zaczęła przypominać znajomym, że jest zbyt późno na tak głośną imprezę, następnie…  spisała dane uczestników przyjęcia. Widząc jednak, że nikt na to nie reaguje na jej apele i działania, zawiadomiła patrol policji, informując, że dzwoni z… Kolbuszowej.

PRZECZYTAJ TEŻ: Policjantka z Kolbuszowej imprezowała i zaczęła spisywać znajomych

Policjanci ustalili jednak, że kobieta przebywa w jednym z mieszkań w Rzeszowie, skąd odwieźli ją do domu, żeby tam wytrzeźwiała. W tej sprawie postępowania prowadziły dwie komendy policji: miejska w Rzeszowie i powiatowa w Kolbuszowej. 21-latkę ukarano mandatem za bezpodstawne wezwanie patrolu. Policja nie podaje jednak wysokości kary.

Policjantka z Kolbuszowej zawieszona na trzy miesiące

Rzeszowska policja umorzyła sprawę zakłócania ciszy nocnej przez imprezowiczów, w tym młodej funkcjonariuszki. Okazało się, ze nie zgłosiła się ani jednak osoba, która miałaby być pokrzywdzona w tym temacie.

Natomiast cały czas w komendzie w Kolbuszowej trwa postępowanie dyscyplinarne. Skutkiem tego 21-letnią policjantkę zawieszono w czynnościach na trzy miesiące. Odebrano jej legitymację i broń. Pobiera też mniejszą pensję.

Jolanta Skubisz-Tęcza, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej doprecyzowała, że prowadzone postępowanie dotyczy „naruszenia dyscypliny służbowej przez funkcjonariuszkę policji w związku z bezpodstawnym zgłoszeniem przez nią interwencji”. Powadzone są także czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie „bezprawnego wywołania alarmu lub blokowania telefonicznego numeru alarmowego”.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin