REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 lipca 2024

Można zwiedzać Zamek Lubomirskich w Rzeszowie!

Zamek Lubomirskich w Rzeszowie dostępny będzie dla turystów.
Pierwsza możliwość zwiedzenia rzeszowskiego zamku będzie już w ten weekend (Fot. Archiwum)

Do końca wakacji w weekendy będzie można zwiedzać Zamek Lubomirskich w Rzeszowie, gdzie obecnie znajduje się Sąd Okręgowy, a kiedyś był on siedzibą rodu Ligęzów i Lubomirskich.

– Postanowiliśmy nie spuszczać z tonu i przygotowaliśmy weekendową atrakcję na wakacje! Otwieramy Zamek Rzeszowski dla ruchu turystycznego i w każdy weekend wakacji będzie można wejść z przewodnikiem na teren obecnego Sądu Okręgowego, a kiedyś siedziby rodu Ligęzów i Lubomirskich – informują Rzeszowskie Piwnice.

Zwiedzanie rozpocznie się już w najbliższy weekend, czyli 6 i 7 lipca i potrwa do końca sierpnia, zahaczając przy tym o 1 września br. (niedziela). Wejścia odbywać się będą w godzinach: 12, 14 i 16.

Przewodnikami będą pracownicy rzeszowskiego oddziału PTTK, którzy największy rzeszowski zabytek znają jak przysłowiową własną kieszeń

𝗕𝗶𝗹𝗲𝘁𝘆 𝗷𝘂𝘇̇ 𝘀𝗮̨ 𝗱𝗼 𝗻𝗮𝗯𝘆𝗰𝗶𝗮 𝗻𝗮 𝘀𝘁𝗿𝗼𝗻𝗶𝗲 𝗥𝘇𝗲𝘀𝘇𝗼𝘄𝘀𝗸𝗶𝗰𝗵 𝗣𝗶𝘄𝗻𝗶𝗰 https://bilety.rzeszowskiepiwnice.pl

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin