REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Na S19 między Lublinem a Rzeszowem działają wszystkie MOP-y

Na trasie S19 Rzeszów – Lublin działają już wszystkie Miejsca Obsługi Podróżnych. (Fot. GDDKiA Rzeszów)

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddała do użytku kierowcom dwie kolejne pary Miejsc Obsługi Podróżnych na drodze ekspresowej S19 w kierunku Lublina.

Wraz z budową ok. 130 km trasy ekspresowej S19 pomiędzy Lublinem i Rzeszowem powstało dziesięć par MOP-ów. Wszystkie wyposażone są w stanowiska postojowe dla pojazdów osobowych oraz ciężarowych, jezdnie manewrowe, toalety z prysznicami, pomieszczenie dla rodzica z dzieckiem, oświetlenie, wiaty piknikowe oraz plac zabaw. 

PRZECZYTAJ TEŻ: W Babicy montują „Karpatkę” do drążenia tunelu na S19

Ostatnio oddane zostały do użytku MOP-y Zemborzyce i Radawiec. Chociaż na wiosnę będą tu jeszcze prowadzone zaległe prace, jednak MOP-y będą cały czas funkcjonować.

Przy MOP-ach powstaną stacje benzynowe

Trzy pary MOP-ów na odcinku S19 między Rzeszowem a Lublinem będą rozbudowane o funkcje komercyjne: stacje paliw i obiekty gastronomiczne. Zrealizują je podmioty zewnętrze, które wygrają ogłaszane przez GDDKiA przetargi na dzierżawę.  

– Wyłoniliśmy już dzierżawców dwóch MOP-ów, Obroki Wschód i Zachód, podpisując w ubiegłym roku umowę. Dzierżawca prowadzi już prace projektowe niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę obiektów. Stacje paliw powinny zostać udostępnione do sierpnia 2024 r.  – informuje Joanna Rarus, rzecznik GDDKiA w Rzeszowie.

– W przypadku MOP-ów Janów Lubelski Wschód i Zachód w województwie lubelskim oraz Jeżowe i Podgórze na Podkarpaciu, które udostępniliśmy podróżnym w funkcji podstawowej wraz z oddaniem do użytku trasy S19, będziemy powtarzać przetargi na dzierżawę – dodaje rzecznik GDDKiA.

Trzy przetargi dla MOP-ów na wysokości Janowa Lubelskiego już się odbyły, GDDKiA nie otrzymała jednak żadnych ofert. Podobnie było dla MOP-ów Jeżowe i Podgórze, dla których przetarg ogłaszano dwukrotnie.

– Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne postępowania – informuje Joanna Rarus.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin