Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 15 kwietnia 2024

Nie segregujesz śmieci lub oszukujesz w deklaracji? To może kosztować

Poprawna segregacja wpływa na cenę wywozu odpadów komunalnych. (Fot. Archiwum)

– Warto jak najszybciej uaktualnić liczbę osób zamieszkałych w gospodarstwie domowym – apeluje burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski. Prowadzone przez straż miejską w Sanoku kontrole pokazują, że nie wszyscy mieszkańcy właściwie deklarują opłaty za wywóz odpadów.

Strażnicy miejscy prowadzą weryfikację liczby osób zamieszkałych w każdym lokalu w budynkach wielomieszkaniowych, porównując dane uzyskane w trakcie kontroli z danymi zawartymi w deklaracji złożonej przez zarządcę budynku. W przypadku różnicy pomiędzy danymi zawartymi w deklaracji, a danymi uzyskanymi w trakcie czynności kontrolnych zarządca budynku wielomieszkaniowego otrzymuje powiadomienie o powstałych różnicach i zobowiązanie do niezwłocznego ich wyjaśnienia.

PRZECZYTAJ TEŻ: Gminy planują podwyżki cen za wodę i ścieki

Kontrole są jednym z działań związanych z uszczelnieniem sytemu gospodarowania odpadami komunalnymi w mieście, gdyż z przeprowadzonych już kontroli w zabudowie wielomieszkaniowej tylko na terenie dzielnicy „Błonie” wynika, że zaniżana jest przez właścicieli lokali mieszkalnych ilość osób rzeczywiście zamieszkujących.

– Za nieuczciwych mieszkańców, rzeczywiście zamieszkałych w Sanoku, a nie wykazanych w deklaracji, ponosimy wszyscy koszty w postaci wyższej stawki – mówi burmistrz Tomasz Matuszewski.


Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin