Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 kwietnia 2024

Pole konopi pod Brzozowem. Rosło tu ponad 2 tysiące krzaków, wartych nawet 2 mln zł

Plantacja konopi w gminie Haczów na Podkarpaciu.
Na nielegalnej plantacji konopi w powiecie brzozowskim rosło ponad 2 tysiące krzaków. (Fot. archiwum policji)

Ponad 2 tysiące krzewów konopi indyjskich ścięli policjanci na nielegalnej plantacji w gminie Haczów, w powiecie brzozowskim. Wcześniej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyszli zebrać plony. Policjanci szacują, że gdyby marihuana z Podkarpacia trafiła na rynek, przestępcy mogli zarobić nawet 2 miliony złotych.

Wielką uprawę konopi odkryto na terenie gminy Haczów, w powiecie brzozowskim. Dostęp do plantacji był utrudniony, rośliny rosły na pięciu poletkach w ustronnym, oddalonym od zabudowań miejscu. Każde z poletek miało po kilkadziesiąt metrów kwadratowych. Dość, by zmieściło się tu ponad 2 tysiące krzewów.

– W poniedziałek rano pojawili się mężczyźni, którzy zaczęli ścinać rośliny. Już chwilę później odbywaj znaleźli się w rękach policjantów wydziału kryminalnego. 28- i 33-latek zostali zatrzymani i trafili do aresztu. To do nich należała plantacja – informuje rzecznik podkarpackiej policji.

Obaj to mieszkańcy powiatu krośnieńskiego. W samochodzie, którym przyjechali, policjanci znaleźli kominiarki i noże, do ścinania konopi. Mężczyźni usłyszeli zarzut uprawy i zbiorów ziela konopi indyjskich, z których robi się nielegalną w Polsce marihuanę. Nie przyznali się do zarzucanych im czynów. Sąd Rejonowy w Brzozowie zadecydował jednak o trzymiesięcznym areszcie dla podejrzanych. Grozi im nawet 8 lat więzienia.

Policyjni eksperci obliczyli, że gdyby przestępcom udało się zebrać i wysuszyć konopie, na rynek trafiłaby marihuana warta od 1,5 do 2 mln. złotych.

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przyjechali zebrać plony. (Fot. archiwum policji)
Plantacja konopi na Podkarpaciu
Konopie rosły na pięciu poletkach w dobrze ukrytym miejscu z dala od zabudowań. (Fot. archiwum policji)
Krzaki konopi, zamiast do przestępców, trafiły do policyjnego radiowozu. (Fot. archiwum policji)
Eksperci oszacowali, że gdyby marihuana z plantacji pod Brzozowem trafiła na czarny rynek, przestępcy mogliby zarobić nawet 2 mln zł. (Fot. archiwum policji)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin