Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 2 marca 2024

Od 3 września zmiany w rozkładzie jazdy pociągów jeżdżących po Podkarpaciu

Pociąg Polregio jadący do Przeworska na stacji kolejowej w Rzeszowie.
Podróżni powinni wcześniej zapoznać się z korektą rozkładu jazdy pociągów, która wejdzie w życie od 3 września. (Fot. Wit Hadło)

Od niedzieli, 3 września, zmienia się rozkład jazdy pociągów Polregio jeżdżących po Podkarpaciu. Korekta związana jest z pracami modernizacyjnymi na kolei. Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 11 listopada.

3 września po raz ostatni będą kursować wakacyjne pociągi przygraniczne Rzeszów Główny – Medzilaborce (Słowacja) i Sanok – Medzilaborce.

Od tego samego dnia pociągi Polregio będą zatrzymywały się na kolejnych ośmiu nowych przystankach zlokalizowanych na:

  • linii 91 – Sędziszów Młp. Wschodni, Rzeszów Dworzysko i Rzeszów Baranówka – dla pociągów w kierunku Dębicy,
  • linii 91 Przemyśl Wschodni – dla pociągów w kierunku Medyki,
  • linii 25 – Chorzelów Południowy i Mielec Południowy – dla pociągów w kierunku Padwi,
  • linii 106 – Żarnowa i Strzyżów Zachodni dla pociągów w kierunku Jasła.

Od 1 października Polregio planuje natomiast uruchomić pociągi na nowej linii kolejowej 626 z Rzeszowa Głównego do lotniska w Jasionce. 24 pociągi kursujące na tej linii będą zatrzymywać się na nowym przystanku – Głogów Małopolski Południowy. Podróżni oprócz możliwości szybkiego dojazdu do lotniska, który ma trwać 18 minut, będą mieć dogodne połączenia do firm zlokalizowanych w Strefie Ekonomicznej i wokół lotniska.

Polregio informuje również, że na odcinkach Łańcut – Rogóżno koło Łańcuta oraz Żurawica – Przemyśl Główny prace torowe wymuszają zmianę organizacji ruchu. Pociągi będą na tych odcinkach jeździć po jednym torze i dlatego konieczne były korekty czasowe w odjazdach oraz przyjazdach niektórych składów, kursujących na linii 91 Rzeszów Główny – Medyka.

–  Z uwagi na korektę w rozkładzie jazdy oraz zamknięcia torów apelujemy do podróżnych, aby przez planowanym wyjazdem dokładnie zapoznali się ze zmienionym rozkładem jazdy pociągów – informuje Jan Marszałek, naczelnik Polregio w Rzeszowie.

Szczegółowe informacje o rozkładzie jazdy pociągów można przez całą dobę uzyskać pod nr infolinii: 22 474 00 44. Albo na stronach www.polregio.pl i www.portalpasazera.pl.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin