REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pon. 24 czerwca 2024

Paul Draus, znany amerykański socjolog, odkrył swoje korzenie na Podkarpaciu

Profesor Paul Draus, amerykański socjolog, odwiedza rodzinne strony na Podkarpaciu.
Od lewej: prof. Paul Draus, jego córka Serafine, sołtys Barbara Draus i Agata Sito, która była tłumaczką. (Fot. Sołectwo Przedbórz)

Profesor socjologii na University od Michigan – Dearborn, Paul Draus odnalazł swoje korzenie w… Przedborzu, koło Kolbuszowej. Rodzinne strony odwiedził wraz z córką.

Prof. Paul Draus jest socjologiem specjalizującym się w zachowaniach dewiacyjnych i ekologii krajobrazu. Opublikował wiele artykułów naukowych, przede wszystkim na temat uzależnień, ale także o zieleni miejskiej.

Kilka dni temu odwiedził Przedbórz, skąd pochodzi jego pradziadek. Towarzyszyła mu córka, Serafine. Po miejscowości oprowadzała ich Barbara Draus, sołtys Przedborza i być może, co sugeruje jej nazwisko, krewna gości z USA.

– Paul Draus z córką Serafine, korzystając z okazji, że są w Polsce chcieli zobaczyć miejsce, gdzie urodził się i mieszkał jego pradziadek. Było mi bardzo miło, że mogłam im je pokazać, tym bardziej, że jest niezwykle urokliwe. Odwiedziliśmy jeszcze kościół i szkołę. Paul i Serafine to niezwykle mili i sympatyczni ludzie, ale przecież mają to po pradziadku. Życie pisze różne scenariusze, ale ten jest jak z filmu – przekazuje pani sołtys.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin