Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Moszczanica. 54-latek podejrzany o zabicie teściowej nie przyznaje się do winy

Policja aresztowała zięcia ofiary. Mężczyźnie grozi nawet dożywocie. Zdjęcie poglądowe. (Fot. Wit. Hadło)

W sobotę, 17 czerwca, w Moszczanicy, w gminie Stary Dzików, doszło do makabrycznej zbrodni. Zamordowana została 74-letnia Krystyna G. Podejrzany o morderstwo jest zięć ofiary, 54-letni Józef B. Grozi mu od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie. Mężczyznę dzisiaj przesłuchano. Nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania zeznań.

Przypomnijmy. 74-latka mieszkała w jednym domu ze swoją córką i jej mężem. Ona zajmowała parter, małżonkowie piętro. Starsza pani miała być skonfliktowana z córką i zięciem. Nikomu jednak nie przyszłoby do głowy, że rodzinne nieporozumienia doprowadzą do morderstwa. Mieszkańcy Moszczanicy są wstrząśnięci tym co się stało.

W sobotę ok. godz. 10. do pani Krystyny przyszedł krewny. Zastał ją leżącą we krwi. Kobieta już nie żyła. Jak ustalili później śledczy, do zgonu 74-latki doszło tego samego dnia nad ranem. Zamordowana miała liczne obrażenia, a także ślady świadczące o tym, że broniła się przed napastnikiem, jej ciało poddano sekcji zwłok. W domu znaleziono i zabezpieczono zakrwawiony nóż.

Kilka godzin później policjanci zatrzymali zięcia ofiary, 54-letniego Józefa B. Nie można go było przesłuchać, ponieważ w chwili zatrzymania był kompletnie pijany, miał we krwi 2 promile alkoholu.

Zbrodnia w Moszczanicy. Zięć ofiary usłyszał zarzut zabójstwa

W poniedziałek (19 czerwca) mężczyźnie przedstawiono zarzut zabójstwa.

– Podejrzany usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa z art. 148 par. 1 Kodeksu karnego, to jest zabójstwo z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia swej ofiary – poinformowała prok. Marta Pętkowska, rzecznik prasowy przemyskiej Prokuratury Okręgowej.

Jak ustalili śledczy zabójca zadał swej ofierze co najmniej pięć ciosów narzędziem ostrokrawędzistym w klatkę piersiową i brzuch oraz tępokrawędzistym po całym ciele. Wskutek tego Krystyna G. doznała wstrząsu pourazowego, wytrząsu pokrwotocznego oraz złamania kręgosłupa lędźwiowego, co spowodowało jej zgon.

– Podejrzany nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania zeznań. Grozi mu od 8 do 25 lat pozbawienia wolności lub dożywotnie pozbawienie wolności – dodała prok. Marta Pętkowska.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin