Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

12 lat za brutalne zabójstwo w ośrodku wychowawczym w Łańcucie

Do wstrząsającego zabójstwa doszło w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie (na zdjęciu). (Fot. Wit Hadło)

Do wstrząsającego zabójstwa w ośrodku wychowawczym w Łańcucie doszło we wrześniu 2020 roku. 15-letni wówczas Szymon dusił rówieśnika owiniętym wokół szyi prześcieradłem, włożył mu do nosa i ust papier toaletowy, a następnie dokończył swojego dzieła poduszką i kolanem. Sąd nie miał wątpliwości, co do winy chłopaka i skazał go na 12 lat więzienia.

Ta historia wstrząsnęła Polską. Jak nastolatek mógł z zimną krwią pozbawić życia swojego kolegę z pokoju w Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Łańcucie?

Chłopcy przybywali w odosobnieniu na kwarantannie. Takie były wtedy zasady podyktowane pandemią Covid-19. To była pierwsza noc młodzieńców. Dla jednego z nich była ostatnią.

Brutalnie zamordował śpiącego rówieśnika

Na początku nikt nie wiedział, co było przyczyną śmierci nastolatka. Prokuratura rozpoczęła śledztwo, a następnie przedstawiła zarzut zabójstwa 15-letniemu Szymonowi.

PRZECZYTAJ TEŻ: Wyciągnął nóż i zabił 27-latka. Sąd Apelacyjny w Rzeszowie skrócił wyrok

Jak informuje prokurator Krzysztof  Ciechanowski, chłopak zamordował śpiącego rówieśnika. Zacisnął na jego szyi zgiętą w łokciu rękę, dociskając drugą ręką. Następnie owinął jego szyję prześcieradłem, które zacisnął. Do jego ust i nosa włożył dodatkowo kawałki papieru toaletowego, położył na jego twarzy poduszkę, którą dociskał. Dalej dusił go uciskając szyję kolanem, co spowodowało odcięcie dopływu powietrza do płuc i śmierć chłopca….

Dlaczego doszło do zabójstwa w ośrodku wychowawczym?

Dlaczego 15-letni Szymon to zrobił? Nie wiadomo… 

–  Oskarżony nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i skorzystał z prawa do odmowy składnia wyjaśnień – informuje prokurator Krzysztof Ciechanowski z Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę 12 lat pozbawienia wolności. Groziło mu  maksymalnie 25 lat więzienia, a że w chwili  zabójstwa był nieletni, a w takiej stacji więc nie orzeka się najwyższej kary. Wyrok jest nieprawomocny.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin