Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Przemyski radny Wojciech Błachowicz rezygnuje z mandatu

Przemyski radny Wojciech Błachowicz
Dziękuję mieszkańcom, dziękuje samorządowcom, dziekuje Wszystkim. Informuję, że w najbliższym czasie (kwestia techniczna, kilku dni) złożę mandat Radnego Miejskiego – napisał Wojciech Błachowicz. (Fot. archiwum)

Wojciech Błachowicz, wieloletni radny Rady Miejskiej w Przemyślu, poinformował, że ma zamiar zrzec się mandatu. Pytany przez Super Nowości o powody takiej decyzji, nie chciał ich wyjawić. Błażej Wilk, który startował do RM z tego samego okręgu, na pytanie czy przyjmie mandat radnego odpowiedział: – Będziemy mogli o tym rozmawiać, gdy zostanie ogłoszone wygaśnięcie mandatu radnego Błachowicza.

– Równe 13 lat w samorządzie Miasta Przemyśla. Dziękuję mieszkańcom, dziękuję samorządowcom, dziękuję Wszystkim. Informuję, że w najbliższym czasie (kwestia techniczna, kilku dni) złożę mandat Radnego Miejskiego. Życzę Miastu i jego Mieszkańcom samych sukcesów! – napisał w środę (6 grudnia) Wojciech Błachowicz na FB.

Wojciech Błachowicz: nie chcę komentować swojej decyzji

Decyzja radnego klubu Platformy Obywatelskiej wielu zaskoczyła. Pytaliśmy o jej powody, ale odpowiedź radnego była bardzo tajemnicza.

– Nie chcę komentować mojej decyzji – powiedział Super Nowościom Błachowicz.

Zrzeczenie się mandatu przez Błachowicza jest o tyle zaskakujące, że jeszcze nie tak dawno, mandatu tego niejako musiał bronić. Radni PiS i Naszego Przemyśla uważali bowiem, że należy pozbawić go mandatu radnego, gdyż jak utrzymywali, ma on mieszkać poza Przemyślem.

Radny klubu PO mandatu nie stracił, a i też nikt nie przedstawił dowodów na to, jakoby miał zamieszkiwać poza miastem, w którego radzie zasiada.

Wojciech Błachowicz z samorządem związany jest, jak wspomniał, od 13 lat. Swego czasu był wiceprezydentem Przemyśla, później startował dwukrotnie na prezydenta bez powodzenia, za to z dużym poparciem zdobywał mandaty radnego. Od początku swej samorządowej kariery związany jest z PO.

Za Błachowicza Wilk

Według danych PKW dotyczących wyborów samorządowych z 2018 roku, gdy Błachowicz odda mandat, będzie się on należał startującemu z tego samego co on okręgu z listy KO, Błażejowi Wilkowi. Ten w rozmowie z nami przyznał, że podobnie jak inni mieszkańcy miasta o decyzji Błachowicza dowiedział się z FB.

Pytany, czy zechce przyjąć mandat radnego tuż przed końcem kadencji samorządu odpowiedział:

– Na razie pan radny Błachowicz radnym pozostaje. Będziemy mogli rozmawiać o przyjęciu przeze mnie mandatu, gdy zostanie ogłoszone wygaśnięcie mandatu pana radnego Błachowicza – stwierdził.

Nie pierwsza zmiana w przemyskiej Radzie Miejskiej

Jeśli Błachowicz w istocie odejdzie z przemyskiej RM, będzie to już kolejna zmiana w jej składzie osobowym od początku tej kadencji samorządu. Niedługo po wyborach z mandatu radnego zrezygnował ekswiceprezydent Przemyśla, Grzegorz Hayder, który uzyskał go startując z listy Regii Civitas. Jego miejsce w przemyskiej radzie zajął radny Bartłomiej Barczak.

Znacznie później mandat utracił Tomasz Schabowski z klubu PO. Zastąpił go radny Paweł Kaniecki.

A niedawno swój mandat radnego zwolnił Andrzej Zapałowski, który został posłem X. kadencji Sejmu z listy Konfederacji. Po zrzeczeniu się przez niego mandatu przyjął go Mariusz Piwko, który od końca października jest nowym radnym klubu Wspólnie dla Przemyśla.

_____

POLECAMY: Drogie ogrzewanie w Przemyślu. Niedopłaty sięgają 2,5 tysiąca złotych

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin