Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Mieszkańcy Lubaczowa zdegustowani słowami posłanki PiS. Zapraszają Macieja Orłosia na Podkarpacie 

Maciej Orłoś mówiący: No, postarzałem się, to się wiecej nie powtórzy
Petycją na Facebooku zainteresowanych jest już ponad 800 osób (Fot. FB)

Już ponad 800 mieszkańców Lubaczowa (i nie tylko Lubaczowa) wyraziło zainteresowanie wydarzeniem na Facebooku “Zaproś Orłosia do Lubaczowa”. To odpowiedź na słowa Teresy Pamuły, posłanki PiS z tego miasta, które padły z mównicy sejmowej. Parlamentarzystka oświadczyła, że mieszkańcy Lubaczowa narzekają na to, iż Orłoś się postarzał, i że nie chcą go oglądać. 

O prezenterze “Teleexpressu”, który po latach wrócił do TVP, posłanka Teresa Pamuła mówiła w Sejmie w środę, 17 stycznia.  –  Przychodzą do mnie mieszkańcy Lubaczowa i mówią: „Nie możemy oglądać tego pana Orłosia. Jak on się postarzał, co on wygaduje” – stwierdziła z mównicy posłanka PiS. 

Na odpowiedź w Lubaczowie nie trzeba było czekać długo. Na Facebooku pojawiło się wydarzenie “Zaproś Orłosia do Lubaczowa”. Każdy może podpisać się pod petycją i zaprosić Macieja Orłosia do tego miasta na Podkarpaciu. 

– My, mieszkańcy Lubaczowa, zwracamy się do Pana z serdecznym zaproszeniem do odwiedzenia naszego malowniczego miasta. Jako społeczność pragniemy podzielić się z Panem naszymi unikalnymi doświadczeniami, historią i pięknem, które oferuje nasze miejsce zamieszkania – zachęcają lubaczowianie. 

Marcin Piotrowski zaprasza Orłosia do rozmów z mieszkańcami

Twórcą petycji i wydarzenia na FB jest Marcin Piotrowski, społecznik, działacz kulturalny, inicjator festiwalu Folkowisko w Gorajcu, w powiecie lubaczowskim. W ostatnich wyborach parlamentarnych kandydował z 3 miejsca na liście Koalicji Obywatelskiej. 

Teraz, po słowach posłanki Teresy Pamuły, zaprasza Macieja Orłosia do Lubaczowa. Chce, by prezenter wziął udział w rozmowach z przedstawicielami lokalnej społeczności. Zaprasza go ponadto do uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych, które są integralną częścią życia miasta. 

Marcin Piotrowski na tle budynków Lubaczowa
Twórcą petycji jest Marcin Piotrowski (Fot. Archiwum)

 – Jesteśmy przekonani, że dzięki tej wizycie Pan będzie miał okazję nie tylko poznać urok naszego miasta, ale także zrozumieć unikalne wyzwania i sukcesy, przed którymi stoimy jako społeczność. Prosimy Pana o rozważenie naszego zaproszenia i o kontakt w celu ustalenia szczegółów wizyty. Jesteśmy przekonani, że odwiedzenie Lubaczowa przyniesie Panu niezapomniane wrażenia i pozwoli lepiej zrozumieć tę część Polski – napisał Piotrowski w petycji.

Całość petycji dostępna pod linkiem: Zaproś Orłosia do Lubaczowa – PETYCJA

Maciej Orłoś zapowiada przyjazd do Lubaczowa

Jak powiedział nam Marcin Piotrowski, petycja to efekt rozmów z członkami grupy osób, która organizuje spotkania z ciekawymi ludźmi.  – Nie wszyscy utożsamiają się ze słowami, które padły z sejmowej trybuny. Większość osób była zdegustowana. Uznaliśmy, że trzeba zaprosić do nas Macieja Orłosia. Okazało się, że jedna z pań z Lubaczowa miała kontakt do kogoś, kto go zna. Wysłaliśmy mu maila z zaproszeniem – opowiada Marcin Piotrowski.

Sam Maciej Orłoś zapowiedział już przyjazd na Podkarpacie. – Właśnie odpisał mi. że musimy znaleźć dogodny termin. Chciałbym, by odbyło się to jak najszybciej. To buduje poczucie, że nie jesteśmy zaściankiem Polski. O Lubaczowie sporo osób teraz usłyszało, ale w raczej prześmiewczym kontekście. Nie nazwałbym tego sukcesem medialnym. Fakt, że Orłoś do nas przyjedzie na pewno poprawi tę reputację. Wiem, że na takie spotkanie przyjdzie na pewno kilkaset osób – podkreśla Piotrowski.  –  Być może zaprosimy też panią Teresę Pamułę – uśmiecha się. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin