Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 25 maja 2024

130 tys. na profilaktykę w MOPS. Miasto ogłosiło konkurs

Młodzież w trakcie warsztatów
Do zadań organizacji będzie należało m.in. przygotowanie i prowadzenie zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży. (Fot. freepik)

130 tys. zł przeznaczyło miasto na działania profilaktyczne, które będą realizowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie. Organizacja, która wygra ogłoszony właśnie konkurs ma się zająć przeciwdziałaniem narkomanii i rozwiązywaniem problemów alkoholowych.

– Do zadań wybranych w konkursie organizacji będzie należało m.in. przygotowanie i prowadzenie zajęć profilaktycznych dla dzieci i młodzieży, poświęconych negatywnym skutkom uzależnienia od alkoholu i innych używek, takich jak np. e-papierosy czy też napoje energetyczne – wylicza Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Kolejnymi z działań będą zajęcia psychoedukacyjne dla rodziców i opiekunów uczniów z zakresu uzależnień od wszelkiego rodzaju używek. Będą one mogły mieć formę spotkań, wykładów, zajęć, warsztatów, treningów.

– Przewidujemy także konsultacje indywidualne dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym lub zagrożonych uzależnieniem od alkoholu i używek – dodaje Gernand.

Oferty mogą składać organizacje pozarządowe i podmioty określone w ustawie o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Nie trzeba mieć wkładu własnego. Pieniądze będzie można wydać tylko i wyłącznie na pokrycie kosztów bezpośrednio związanych z realizacją działań.

Szczegóły konkursu można znaleźć ma stronie internetowej: Konkurs – przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym w 2023 roku

Na realizację zadania Rzeszów przeznaczy 130 tys. zł. Oferty do MOPS Rzeszów można składać do 9 listopada 2023 r., do godz. 15:30.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin