Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Czteromiesięczna Nadia jest w ciężkim stanie. Rodzina miała Niebieską Kartę

Ręka niemowlaka. Zdjęcie ilustracyjne
Stan czteromiesięcznej Nadii jest ciężki. (Fot. pixabay/zdjęcie ilustracyjne)

Czteromiesięczna Nadia, która z połamanymi kończynami i urazem głowy trafiła w czwartek wieczorem do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie, aktualnie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Stan dziecka jest ciężki  – poinformował w poniedziałek Super Nowości, Tomasz Warchoł, rzecznik prasowy KSW nr 2.

Sprawą skatowanego niemowlęcia zajęła się jeszcze tej samej nocy policja, która już w czwartek zatrzymała matkę maluszka 20-letnią Magdalenę K. Gdy prokuratorzy zobaczyli zdjęcia Nadii z dokumentacji medycznej, natychmiast zdecydowali, by zatrzymać również ojca, 25-letniego Artura K., który ukrywał się przed policjantami. Wpadł w ich ręce dobę później, w piątek w nocy, w Rzeszowie.

Ojciec nie przyznaje się do winy, matka – częściowo

Obojgu rodzicom Nadii postawiono zarzuty znęcania się nad córeczką.  Młodszy aspirant Daniel Lelko, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, mówił już w niedzielę, że rodzice skatowanej dziewczynki zostali w sobotę aresztowani na 3 miesiące.

Sprawą prowadzi  Prokuratura Rejonowa w Jaśle. W sobotę 20-latka i 25-latek zostali przesłuchani.  

– Oboje złożyli obszerne wyjaśnienia. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanego czynu, matka przyznała się częściowo. Zarzuty dotyczyły znęcania się nad czteromiesięczną dziewczynką oraz spowodowania u niej obrażeń ciała  – mówi Katarzyna Skrudlik-Rączka, wiceszefowa Prokuratury Rejonowej w Jaśle.

Śledczy nie zdradzają jednak szczegółów przesłuchania z uwagi na dobro śledztwa.  Póki co zaplanowali przesłuchania świadków: rodzinę, znajomych, sąsiadów i pracowników opieki społecznej. Powołają też biegłego.

Sąd Rejonowy w Jaśle ustanowił już Nadii także pełnomocnika.

– Jeżeli dziewczynka zostanie wypisana ze szpitala, to trafi do rodziny zastępczej – mówi prokurator.

W rodzinie źle się działo?

Kilka dni przed tym, jak sprawa ujrzała światło dzienne, policjanci założyli rodzinie Niebieską Kartę.

– 13 października kobieta złożyła zawiadomienie, że partner znęca się nad nią psychicznie i fizycznie od 2021 roku. Policjanci kilkukrotnie dopytywali, czy mężczyzna znęca się również nad dzieckiem. Matka kategorycznie zaprzeczyła  – powiedział Daniel Lelko.

Magdalena K. tego samego dnia wyprowadziła się od Artura K. Oboje mieszkali w domu u jego rodziców w podjasielskiej wsi Łubno-Opace, w gminie Tarnowiec. Ona nie pracowała, on pracował tylko dorywczo. Nadia była ich jedynym dzieckiem.  Za znęcanie się nad córeczką obojgu grozi do 8 lat więzienia.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin