Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 kwietnia 2024

Ale duma! Student z Rzeszowa na stażu w Parlamencie Europejskim

Na zdjęciu Bartłomiej Lichocki (w środku) odbiera gratulacje od europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej oraz rektora uczelni WSPiA, prof. Jerzego Posłusznego. (Fot. archiwum WSPiA)

Choć kandydatów było wielu, to właśnie Bartek Lichocki, uczeń WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej będzie przez 5 miesięcy odbywać staż w Parlamencie Europejskim. Jego przykład pokazuje, że jeszcze będąc na studiach warto wykorzystywać natrafiające się okazje, aby przeżyć niezwykłe przygody.

Bartek obecnie pracuje nad magisterką na kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne na Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie. Pięć miesięcy spędzi w Parlamencie Europejskim, bo jako jedna z pięciu osób w Polsce, a jedyna z Podkarpacia, zakwalifikował się na tam na pięciomiesięczny, płatny staż. Było to nie lada wyzwanie, bo i konkurencja była sporo. Jak informuje rzecznik prasowy WSPiA, Przemysław Pawlak, do konkursu łącznie zgłosił się ponad 400 studentów z całej Europy.

Wieści o sukcesie studenta przyniosła osobiście europosłanka z Cisnej Elżbieta Łukacijewska. Bartłomiej staż będzie odbywał w Grupie Europejskiej Partii Ludowej, do której należy polityczka.

– Młode osoby muszą wierzyć w siebie, muszą mierzyć wysoko i dążyć do realizacji swoich, marzeń i planów zawodowych. Mamy naprawdę na Podkarpaciu bardzo zdolną młodzież, która bez kompleksów i z powodzeniem może się spełniać zawodowo w pracy w instytucjach UE, takich jak Parlament Europejski czy Komisja Europejska – wymieniała Elżbieta Łukacijewska.

Gratuluje studentowi złożył prof. Jerzy Posłuszny, rektor rzeszowskiej uczelni.

– Pan Bartłomiej to doskonały przykład dla innych studentów. Pokazuje, że warto się starać i korzystać z możliwości, które pojawiają się na naszej drodze – podkreślał.

Do tej pory w brukselskim biurze europosłanki staż zrealizowało ok. 140 młodych osób z Podkarpacia. Dla wielu z nich staż ten stał się przepustką do międzynarodowej kariery. Z sukcesem sprawdzają się w pracy w międzynarodowych instytucjach i firmach na całym świecie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin