Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 17 kwietnia 2024

Uniwersytet Rzeszowski wysoko w rankingu uniwersytetów

Uniwersytet Rzeszowski. (Fot. Mariusz Włoch)

Wysoka pozycja Uniwersytetu Rzeszowskiego w rankingu uniwersytetów w Polsce została odnotowana przez renomowaną stronę internetową UniversityGuru. Korzystając z najbardziej wszechstronnych danych ze 135 różnych rankingów uczelni, ich zespół opracował szczegółowy ranking, który wyłonił Uniwersytet Rzeszowski na 27. miejscu spośród 120 polskich uczelni, a 11. wśród uniwersytetów.

,,Cieszymy się, że nasze starania w zakresie doskonalenia jakości kształcenia i badań zostały docenione. Zajęliśmy 27. miejsce spośród 120 polskich uczelni i 11. miejsce wśród uniwersytetów tzw. klasycznych. Jest to wynik, z którego możemy być dumni. W szczególności, że prezentowana przez autorów rankingu metodologia wskazuje na obiektywizm wyników. To dowód na to, że konsekwentnie realizowana polityka projakościowa przynosi zauważalne efekty. Ten ranking stanowi dla nas bodziec do dalszych działań na rzecz doskonalenia naszej uczelni” – mówi prof. dr hab. Sylwester Czopek, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego. 

UniversityGuru, którego założycielem i dyrektorem generalnym jest Daniel Spohn, PhD, to ceniona platforma prowadzona przez doświadczony zespół ekspertów.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w branży, Daniel Spohn wcześniej odniósł sukces z LanguageCourse.net, które stało się jednym z najczęściej odwiedzanych i najbardziej cenionych źródeł informacji na świecie dotyczących porównywania tysięcy programów kursów językowych. 

Podczas tworzenia rankingu, oprócz danych z rankingów uczelni, UniversityGuru uwzględnił również ankietę satysfakcji studentów z National Student Office, a także recenzje studentów z różnych źródeł, takich jak Google i Facebook.

Dzięki temu ranking uniwersytetów jest kompleksowy i oparty na różnorodnych perspektywach, co dodaje mu dodatkowej wiarygodności. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin