Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Autobusy MPK blokują wyjazd na ul. Budziwojskiej

Dwa czy trzy autobusy przegubowe stojące w jednej chwili na pętli przy ul. Budziwojskiej są problemem dla innych mieszkańców. Blokują one wyjazd i wjazd z dróg bocznych. (Fot. BIP Rada Miasta)

Mieszkańcy os. Budziwój w Rzeszowie alarmują o problemach z włączeniem się do ruchu na ul. Budziwojską. Powodem są miejskie autobusy, które parkując na pętli, tamują ruch.

Autobusy linii 12, kończące i zaczynające kursy na pętli przy ulicy Budziwojskiej w Rzeszowie, uniemożliwiają części mieszkańców bocznych dróg wyjazd i wjazd z posesji. Pętla dla linii 12 jest za mała, a autobusy kursujące na trasie od Budziwoja w kierunku Trembeckiego to przeważnie 18-metrowe przegubowce. Zdarzają się przypadki, że na pętli w jednej chwili stoją trzy takie pojazdy.

– Nie może być tak, że nie mogę wyjechać rano pracy, bo stoi autobus – mówi Marcin, mieszkaniec Budziwoja.

Na problem zwraca uwagę też nasz czytelnik Tomasz. Dodaje on, że „problem w tej części osiedla występuje nie od wczoraj i jest ciągle podnoszony przez mieszkańców, na spotkaniach z prezydentem miasta, czy w pismach wysyłanych do Zarządu Transportu Miejskiego”.

Mieszkańcy Budziwoja obawiają się zwłaszcza sytuacji, kiedy zaparkowane autobusy utrudnią szybki dojazd służb ratunkowych, np. karetki czy straży pożarnej.

Radni chcą pomóc mieszkańcom Budziwojskiej

Do przewodniczącego Rady Miasta Rzeszowa Andrzeja Deca wpłynęła interpelacja kilku rzeszowskich radnych. Dotyczy blokowania przejazdu na jednej z bocznych dróg ulicy Budziwojskiej.

– Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż sytuacja ta według relacji mieszkańców powtarza się permanentnie, a główną porą zdarzenia jest przedział czasowy między godziną 6:00 a 7:00, czyli wtedy, gdy większość mieszkańców wyjeżdża ze swoich domów do pracy – czytamy w piśmie rzeszowskich radnych.

Autorzy interpelacji zwracają uwagę, że nie może być tak, żeby mieszkańcy bocznych dróg ul. Budziwojskiej mieli zakłócony, a niekiedy niemożliwy, dostęp do drogi publicznej.

– Jest to droga w zarządzie Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie, która prowadzi do posesji mieszkańców naszego miasta. Mieszkańcy nie mogą być ograniczeni w dostępie do swoich posesji lub możliwości ich umieszczenia – naciskają radni.

Dokument ten podpisali m.in.: Anna Skiba, Danuta Szyszka, Maria Warchoł, Mirosław Kwaśniak, Bogusław Sak, Zdzisław Kędzior, Ewelina Fijołek, Waldemar Wywrocki, Sławomir Gołąb, Witold Walawender i Tadeusz Ożyło.

Rzeszowski ZTM: autobusy przegubowe muszą jeździć

Interpelacja radnych wpłynęła już do Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Dyrektorka Anna Kowalska zwraca uwagę, że o ile boczne drogi są w zarządzaniu MZD, to sama pętla jest terenem prywatnym. 

– Zwrócimy się do urzędu miasta o wykup tego gruntu, tak, żeby w późniejszym czasie móc podjąć skuteczne rozwiązania tego problemu – mówi.

Jak zaznacza, autobusy przegubowe na linii 12 muszą jeździć, ze względu na dużą liczbę pasażerów.

– W „małych” byłoby zdecydowanie niekomfortowo – zauważa dyrektorka ZTM.

Pozostaje też apel do kierowców autobusów MPK, aby parkując na tej pętli rozważali możliwość umożliwiania innym wjazdu na boczne uliczki.  

__________

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin