Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Basia Olearka zaprasza na pokaz mody na ul. 3 Maja. Tego jeszcze nie było!

Rzeszowska projektantka Basia Olearka na ulicy 3 Maja, gdzie odbędzie się jej kolejny pokaz mody
Basia Olearka zaprasza na swój niezwykły pokaz, który odbędzie się na ul. 3 Maja w Rzeszowie. (Fot. FB/Basia Olearka)

Długonogie modelki i wielka moda. Deptak na ul. 3 Maja w Rzeszowie zamieni się w mody wybieg. To wszystko za sprawą rzeszowskiej projektantki Basi Olearki. 

Rzeszowską ulicę pokryje modowy splendor. Basia Olearka pod gołym niebem zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję “CHABER”. W jej centrum znajdzie się rzeszowski wzór, czyli właśnie motyw chabra.

– To wokół tego skromnego, acz jakże pięknego kwiatka, budujemy naszą modową opowieść – zdradza projektantka. 

Ten piękny wzór pochodzący z rzeszowskiego Staromieścia zainspirował projektantkę do stworzenia całej kolekcji „Chaber”. (Fot. FB/Basia Olearka)

Kolekcja „CHABER” inspirowana rzeszowskim wzornictwem

Pokaz będzie jednym z elementów różnych innych rzeszowskich imprez, związanych z tematem mody.

– Moja działka to przygotowanie absolutnie zjawiskowej kolekcji “CHABER”, inspirowanej wspaniałym wzornictwem, pochodzącym z Rzeszowa, które powstawało tutaj na przestrzeni dziejów. Wspólnie z Beatą Kuman i Muzeum Okręgowym w Rzeszowie dokonaliśmy wyboru tej części wzornictwa, która była najbardziej symboliczna dla naszego terenu – opowiada Basia Oleska na filmie promującym wydarzenie. 

Co ciekawe, wybór padł na… kwiatek.

– Bardzo popularny i pospolity, aczkolwiek jeden z najpiękniejszych na świece, a mianowicie chaber – zdradza projektantka.

„Chaber” to piękny, graficzny wzór, pochodzący z rzeszowskiego Staromieścia. Ma spory potencjał, aby stać się symbolem Rzeszowa. 

Pokaz mody, któremu towarzyszyć będą pokazy tańca i występy artystyczne odbędzie się 19 sierpnia o godz. 18. Wstęp jest darmowy. 

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin