REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 22 lutego 2024

Będzie bezpieczniej na przejeździe kolejowym na ul. Borowej

Projektant będzie miał za zadanie przygotować plan przebudowy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Borowej oraz rozbudowy znajdującego się tu przejazdu kolejowo-drogowego. (Fot. Google Street View)

Miasto planuje zamontowanie rogatek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Borowej w Rzeszowie. W planach jest też przebudowa samego skrzyżowania.

– Naszym głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa na przejeździe. Jeszcze tej wiosny chcemy wybrać firmę, która przygotuje dokumentację projektową całej inwestycji. Przetarg został już ogłoszony – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Projektant będzie miał za zadanie przygotować plan przebudowy skrzyżowania ulic Warszawskiej i Borowej w Rzeszowie oraz rozbudowy znajdującego się tu przejazdu kolejowo-drogowego. Inwestycja ma objąć rozbudowę dróg o łącznej długości ok. 540 metrów, w tym dobudowę dodatkowych pasów ruchu na skrzyżowaniu w ciągu ul. Warszawskiej i  rozbudowę odcinka ul. Borowej, gdzie trzeba będzie m.in. wymienić istniejącą nawierzchnię. W planach jest też rozbudowa oświetlenia ulicznego i co najważniejsze – montaż rogatek na przejeździe kolejowym.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin