Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Brawurowy pościg ulicami Rzeszowa. Pijany kierowca rozbił radiowóz

Pościg za kierowcą busa zakończył się w centrum Rzeszowa. Konieczna okazała się policyjna blokada. Uszkodzony został jeden z radiowozów drogówki. (Fot. Czytelniczka Gabriela)

Sceny, jak z filmu sensacyjnego rozegrały się we wtorek przed południem na ulicach Rzeszowa. Około godz. 10.30 dzielnicowy z komisariatu II, patrolujący os. Baranówka zauważył znanego mu mężczyznę, który prowadził dostawczego busa. Policjant podejrzewał, że 25-latek może być pijany i nie mieć prawa jazdy.

– Zasygnalizował mu, by się zatrzymał, wydając wyraźne sygnały dźwiękowe i świetlne – mówi asp. sztab. Magdalena Żuk, p.o. rzecznika Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Kierowca dostawczego fiata widząc to zaczął jednak uciekać ul. Ofiar Katynia, Wyzwolenia, Okulickiego, Ujejskiego, Warszawską, przez rondo Jana Pawła II, następnie Lubelską, Maczka, Partyzantów, Sienkiewicza, Kochanowskiego, Siemieńskiego, Styki, Siemiradzkiego i Żeromskiego. Na al. Piłsudskiego do pościgu za 25-latkiem włączyły się jeszcze dwa patrole rzeszowskiej drogówki.

– Jeden z naszych radiowozów wjechał przed fiata, drugi był z jego lewej strony, by uniemożliwić kierowcy dalszą ucieczkę. Uciekający uderzył dwa razy w radiowóz, znajdujący się po jego lewej stronie. W fiacie urwało się przednie koło. Kierowca zatrzymał się, wysiadł z auta i zaczął uciekać pieszo. Został zatrzymany kilkanaście metrów dalej na ul. Asnyka – przekazuje asp. sztab. Magdalena Żuk.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u uciekającego 25-latka ok. 0,7 promila alkoholu. Potwierdziły się tez przypuszczenia policjantów – kierował autem bez uprawnień. Teraz mieszkańcowi Rzeszowa grozi wysoka kara.

– Sama ucieczka przed policją jest przestępstwem. Dodatkowo będziemy analizować popełnione przez niego liczne wykroczenia i stwarzane niebezpieczeństwo – wyjaśnia rzecznik rzeszowskiej policji.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin