Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Bulwary, rynek czy żwirownia? Jak rzeszowianie spędzają wakacje

Reklaks w miejskiej fontannie
Podczas upalnych wakacji w Rzeszowie sporą atrakcją dla dzieci jest fontanna multimedialna. (Fot. Piotr Gancarz)

Letnie wakacje w pełni, a mieszkańcy Rzeszowa nieustannie cieszą się uroczą aurą oraz niezliczonymi atrakcjami, które oferuje miasto. Wyjątkowo upalny tydzień skłonił nas do zapytania mieszkańców o ich plany na letni odpoczynek. Na rowerze, na rolkach czy na leżaku? Na bulwarach, na Rynku czy na żwirowni? Jak rzeszowianie spędzają upalne lato w mieście?

Pan Zbigniew i pani Ania spacerowali po rzeszowskim Rynku. Z chęcią podzielili się swoimi sposobami na przetrwanie lata w mieście.

– Uwielbiamy długie wyprawy w kierunku Lisiej Góry – zdradziła kobieta. – Te tereny są doskonale zagospodarowane, co daje nam możliwość zarówno spaceru, jak i jazdy rowerem. A gdy tylko zechcemy, możemy zorganizować ognisko w wyznaczonym miejscu – już na samą myśl uśmiecha się pani Ania.

Jej towarzysz natomiast dodał, że świetną atrakcją dla dzieci jest fontanna multimedialna.

– Często odwiedzam to miejsce razem z wnukami – zachwala mężczyzna.

Wakacje na rowerze

Fontanna przy al. Pod Kasztanami cieszy się sporą popularnością wśród rzeszowian. Podczas wycieczki rowerowej odpocząć tam postanowili pani Ola z synem Tomkiem. Oni również z uśmiechem podzielili się swoimi planami na wakacje.

– Uwielbiamy poruszać się po Rzeszowie rowerami. To jedna z największych zalet tego miasta, bo można swobodnie dotrzeć w każde miejsce. Dodatkowo, rowerowe wycieczki są dla nas aktywnym sposobem spędzania czasu wraz z naszym synkiem. Na dalszą część wakacji planujemy również wyjazd na Roztocze z mężem, a dzieci wyjadą na kolonie w góry – wyznała pani Aleksandra.

Spotkanie z przyjaciółmi

Na jednej z ławek przy ulicy 3 Maja, spotkaliśmy dwie przyjaciółki Gabrysię i Maję. Chętnie opowiedziały o tym, co robią podczas wakacji w Rzeszowie.

– Dla nas świetną opcją są spotkania na bulwarach. Podoba mi się, że w całym Rzeszowie jest tyle zieleni – powiedziała Maja.

Wtóruje jej koleżanka.

– Mnie również bardzo podoba się aleja Pod Kasztanami. Lubię tu odpoczywać – zachwala.

Co do planów na wakacje, obie mają je już za sobą. Spędzając je w rodzimych Bieszczadach.

Plażowicze na rzeszowskiej żwirowni
Rzeszowska żwirownia to doskonałe miejsce na ucieczkę przed upałem. (Fot. Piotr Gancarz)

Na wakacjach w Rzeszowie nie ma nudy

Mieszkańcom Rzeszowa nie brakuje pomysłów na aktywne spędzanie czasu w mieście. Szczególne zainteresowanie wzbudzają ścieżki rowerowe w okolicy Lisiej Góry oraz fontanna multimedialna, przyciągając zarówno małych, jak i dużych miłośników orzeźwiającej zabawy wodnej. Sporo mieszkańców spędza też czas na rzeszowskiej żwirowni i odkrytych basenach ROSiR.

Podobnie jak plany mieszkańców, atmosfera w Rzeszowie na kolejny wakacyjny miesiąc zapowiada się obiecująco. Miasto gotowe jest przyjąć wszystkich chętnych do spędzenia aktywnego i pełnego wrażeń letniego okresu. Czyż można oczekiwać czegoś więcej od wakacji?

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin