Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 16 kwietnia 2024

Ciało na działkach w Rzeszowie. Drzwi były zamknięte, mężczyzna miał otwór po kuli

Radiowóz policyjny z włączonymi sygnałami świetlnymi
Ciało mężczyzny znaleziono w ogródkach działkowych przy ul. Wieniawskiego w Rzeszowie. (Fot. archiwum)

Rzeszowska prokuratura potwierdza, że zmarły mężczyzna, którego ciało znaleziono w piątek na terenie ogródków działkowych przy ulicy Wieniawskiego został postrzelony. – Podejrzewamy, że doszło do samobójstwa – mówi prokurator.

W piątek wieczorem na terenie Rodzinnych Ogrodach Działkowych przy ul. Wieniawskiego znaleziono ciało mężczyzny. Prokuratura Rejonowa dla Miasta Rzeszowa prowadzi obecnie postępowanie w sprawie doprowadzenia namową, bądź przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie z art. 151 Kodeksu Karnego, na szkodę Mirosława K.

Jak informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, zgłoszenie o znalezieniu zwłok mężczyzny na terenie ogródków działkowych, do dyżurnego policji trafiło w piątek, 22 września, około godz. 18.

– W toku czynności, prowadzonych pod nadzorem prokuratora ustalono, że zmarły, to 53-letni mieszkaniec Rzeszowa Mirosław K. – mówi prokurator Ciechanowski.

Drzwi były zamknięte, broń na kolanach

Mężczyzna został znaleziony w budynku gospodarczym przez członków swojej rodziny, których zaniepokoiło jego zniknięcie. Drzwi wejściowe budynku były zamknięte od wewnątrz. Mężczyzna siedział na fotelu z bronią czarnoprochową na kolanach.

Jak wyjaśnia prokurator – nie wszystkie z tego rodzaju bronie wymagają pozwolenia, ze względu na typ amunicji, który był używany 100 lub 150 lat temu.

– Potrzeba mieć na nią pozwolenie typu kolekcjonerskiego, ale w tej chwili nie mamy pewności czy to była taka broń. To ustali technik i biegły – dodaje prokurator.

Rzeszowska prokuratura podejrzewa samobójstwo

Na ciele mężczyzny znaleziono otwór wlotowy w okolicy prawej skroni. Prokuratura zabezpieczyła broń i znaleziony na miejscu telefon komórkowy, który prawdopodobnie należał do Mirosława K.

– Przeprowadzone obecnie czynności, nie pozwoliły na stwierdzenie udziału osób trzecich. Podejrzewamy, że doszło do samobójstwa – mówi prokurator.

Jak dodaje, wszczęcie postępowania z art. 151 KK, nie oznacza, że Mirosława K. ktoś nakłaniał do samobójstwa.

– W tego typu sytuacjach najczęściej przyjmowana jest kwalifikacja albo z art. 151 KK czyli doprowadzenie do samobójstwa, bądź z art. 155 czyli nieumyślne spowodowanie śmierci. Czasem ta kwalifikacja się zmienia, nie jest ona wiążąca – wyjaśnia prokurator.

Na wtorek zaplanowano sekcję zwłok. Jej wyniki mogą być znane za około dwa tygodnie.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin