Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Uwaga, będą utrudnienia w Rzeszowie. W sobotę derby, w niedzielę biegi

Kibice Resovii na trybunach Stadionu Miejskiego w Rzeszowie
Podczas ostatnich derbów Rzeszowa na trybunach zasiedli wyłącznie kibice Resovii. (Fot. Wit Hadło)

Kierowcy, którzy w sobotę i niedzielę mają w planach przejazd przez Rzeszów, muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu. 30 września w godzinach południowych odbędzie się święto Wojsko Obrony Terytorialnej a wieczorem derby piłkarskie na stadionie przy ul. Hetmańskiej, a dzień później biegi na różnych dystansach na alejach Rejtana i Kopisto.

Pierwsza weekendowa impreza to święto WOT. Terytorialsi obchodzić będą 6-lecie, w związku z tym, w godz. 11:30 – 14, w trakcie głównych uroczystości, zablokowane zostaną ulice: Reformacka do ulicy Langiewicza, Hoffmanowej, Mochnackiego, Cieplińskiego oraz ulice Sondeja, Jałowego i Pułaskiego.

Dodatkowo w godz. od 8 do 18 zamknięta będzie ulica Sobieskiego od ronda Sokoła do Urzędu Wojewódzkiego, gdzie odbywać się będzie pokaz sprzętu wojskowego oraz piknik rodzinny.

Wieczorem przy Hetmańskiej derby Rzeszowa

Już teraz według szacunków na sobotnich derbach Rzeszowa zjawi się ponad 6 tys. kibiców. Lepiej więc zrezygnować z przejazdu swoim samochodem w sobotę wieczorem w kierunku ulicy Hetmańskiej. Mecz zaplanowano na godzinę 20, ale chwilowe utrudnienia w związku z przemarszem kibiców mogą mieć miejsce nawet godzinę wcześniej.

Podobnie może być po zakończeniu meczu – ok. godz. 22-23. Jak nas poinformował asp. Andrzej Stebnicki, zastępca oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, policja nie przewiduje utrudnień w związku z piłkarskimi derbami.

Nie będzie  blokad ulic na dłuższy czas. Natomiast pory, w których dojdzie do utrudnień, będą kształtowały się elastycznie w zależności od bieżącej sytuacji – mówi.

Jakie będą koszty zabezpieczenia derbowego meczu? – pytamy przedstawiciela KMP.

–  Nie są one wyliczane kwotowo. Policja dostosowuje siły i środki adekwatnie do sytuacji – dodaje asp. Stebnicki.

W niedzielę w Rzeszowie święto WOT i festiwal biegowy

Kolejne utrudnienia już jutro. W niedzielę, 1 października, w Rzeszowie odbędą się dwie duże imprezy – święto Wojsk Obrony Terytorialnej i Festiwal Biegowy Pratt&Whitney.

Zaplanowano biegi na 5 i 10 kilometrów i na dystansie 1 mili. Pobiegnie co najmniej 1000 osób.

W związku z tym kierowcy muszą liczyć się, z tym, że między godz. 5 a 15 nieprzejezdna będzie aleja Kopisto . Natomiast aleja Rejtana zostanie zamknięta o godz. 11. Kierowcy pojadą tą drogą najpóźniej o godz. 13.30.

Trasa festiwalu biegowego w Rzeszowie
Ulice Kopisto i Rejtana, po których w niedzielę będę biegać sportowcy (trasa biegu zaznaczona kolorem pomarańczowy) będą wyłączone z ruchu. (Fot. mat. organizatora)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin