Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 3 marca 2024

Jan Nowara wystartuje w konkursie na dyrektora „Siemaszki”

Jan Nowarauważa, że rzeszowska scena może się dziś poszczycić bardzo dobrym zespołem – zarówno artystycznym, jak i organizacyjnym. (Fot. Wit Hadło)

–  Podjąłem decyzję o przystąpieniu do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru  na następną kadencję – czytamy w oświadczeniu Jana Nowary, dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Przypomnijmy, że końcem lutego Zarząd Województwa Podkarpackiego podjął decyzję o ogłoszeniu decyzji o konkursie na stanowisko podległej mu jednostki, czyli Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Informacja ta wywołała spory szok w środowisku, jak i u samego Jana Nowary. Był bowiem zapewniany przez dyrektora Departamentu Kultury i Ochrony Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego, Roberta Godka, że jest on zadowolony z jego dotychczasowej pracy.

Jan Nowara przez trzy tygodnie zastanawiał się, czy w ogóle do konkursu podejść. W poniedziałek, 20 marca, do naszej redakcji dotarło oświadczenie dyrektora, że podjął on decyzję.

– Dobiega końca moja druga kadencja na stanowisku dyrektora rzeszowskiego Teatru. W ciągu 8 lat daliśmy 47 premier, zorganizowaliśmy 5 edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Trans/misje , goszcząc artystów różnych dziedzin z 14 krajów środkowej i wschodniej Europy oraz gromadząc kilkudziesięciotysięczną widownię. 7 razy zaprosiliśmy  publiczność na progresywny Festiwal Nowego Teatru, którego 8. edycja odbyła się w formule Festiwalu Arcydzieł – wymienia swoje zasługi Jan Nowara.

Dodaje również, że w ramach Sceny Wędrownej aktorzy Siemaszkowej zjeździli Podkarpacie. Podkreśla on, że w 2022 roku teatr przy ul. Sokoła zanotował w swoim kalendarzu ponad 500 wydarzeń.

– I co najważniejsze, „Siemaszkowa” przekonała do swojego bogatego programu rzeszowską i podkarpacką publiczność, osiągając w minionym roku rewelacyjną frekwencję na poziomie  95 proc. – chwali się obecny dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Jednak działania artystyczne to nie wszystko. 

– Długotrwałym wysiłkiem naszego zespołu, przy wsparciu ogólnopolskich ekspertów, przygotowane zostały dwa niezwykle trudne i skomplikowane inwestycje, czyli dokumentacja przebudowy i remontu zabytkowej starej siedziby „Sokoła” oraz projekt rozbudowy teatru  o „nową scenę”, z nowoczesnym zapleczem technologicznym – wymienia Jan Nowara. – Mając wizję rozwiązań oraz  świadomość odpowiedzialności za dalszy przebieg tych działań, podjąłem decyzję o przystąpieniu do konkursu na stanowisko dyrektora Teatru  na następną kadencję – deklaruje Jan Nowara.

Zgłoszenia na stanowisko dyrektora rzeszowskiego teatru przyjmowane są do połowy kwietnia.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin