REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Marsz Równości w sobotę w Rzeszowie. Może pojawi się Konrad Fijołek

Marsz równości obok tęczowego mostu w Rzeszowie.
Na zdjęciu III Marsz Równości w Rzeszowie, 10 września 2022 r. (Fot. Grzegorz Król)

Marsz Równości w Rzeszowie wystartuje 15 lipca o godz. 14. Tradycyjnie wyruszy z tęczowego mostu. Przejdzie przez ul. Rejtana, potem ulicami Kopisto, Lisa-Kuli, Cieplińskiego i Piłsudskiego. – Trasę kończymy pod Urzędem Wojewódzkim, od strony ul. Grunwaldzkiej – podają organizatorzy.

Po raz pierwszy platformę rzeszowskiego marszu równości poprowadzą drag queens: Kitty Queen i Avrill De Mon. Organizatorzy przewidują, że przyjdzie na niego kilkaset osób. Na razie nie została zgłoszona żadna kontrmanifestacja, co jednak nie oznacza, że przeciwników środowisk LGBT nie będzie.

Czy na Marsz Równości przyjdzie prezydent Fijołek?

Czy wzorem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, Konrad Fijołek weźmie udział w rzeszowskim przemarszu?

– Nie wykluczam – odpowiedział na nasze pytanie. Ale pewności nie ma. – Mam sporo obowiązków. W weekend dużo się dzieje, rozpoczyna się Festiwal Polonijny… – wymienia prezydent.

Konrada Fijołka na sobotni marsz serdecznie zapraszają organizatorzy.

– Mam nadzieję że jednak obowiązki pozwolą mu wziąć udział w marszu – odpowiada mu Kuba Gawron, jeden z organizatorów rzeszowskiego marszu.

Po godz. 17 w rzeszowskim pubie Underground odbędzie się impreza integracyjna dla uczestników i nie tylko. Wstęp jest darmowy.

Za tydzień, w sobotę, tęczowa parada przejdzie ulicami Sanoka. W sierpniu natomiast po raz pierwszy Marsz Równości odbędzie się w Krośnie.

Trasa IV Marszu Równości przebiega przez najpopularniejsze ulice Rzeszowa.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin