Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Mieszkańcy Leszczyńskiego chcą asfaltu. – To ostatnia dziurawa droga w Śródmieściu

Dojazd do bloku przy ul. Leszczyńskiego w Rzeszowie
Tak wygląda dziurawa i błotnista droga dojazdowa do bloku przy ul. Leszczyńskiego 3A w Rzeszowie. (Fot. Czytelnik)

– Od kilkunastu lat staramy się o wyasfaltowanie drogi gminnej, która prowadzi do naszego bloku, ale wciąż bezskutecznie – mówi mieszkaniec bloku przy ul. Leszczyńskiego 3A w Rzeszowie. – To jeden z ostatnich dziurawych odcinków w Śródmieściu. Po deszczu ta droga jest pełna błota. Ostatnio dotarła do nas informacja, że obok tego dojazdu powstanie parking dla urzędników. To jak to? Asfalt dla pracowników Urzędu Miasta ma być, a dla nas nie? – pyta. 

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW

Pan Jacek, lokator bloku przy ul. Leszczyńskiego 3A w Rzeszowie, poinformował nas, że dyrektor techniczny Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych (blok jest zarządzany właśnie przez MZBM) rozkładał ręce i mówił, że konsultował to z Miejskim Zarządem Dróg, ale nic nie dało się zrobić. 

Będzie parking dla urzędników

Droga ta prowadzi również do terenu, gdzie kilkanaście lat temu był sklep ogrodniczy, a kilka lat temu zrobiono z niego parking samochodów odholowywanych administracyjnie.

– To nawet raczej złomowisko rozbitków aut w centrum miasta – stwierdził Czytelnik. 

Ostatnio zaś do lokatorów bloku przy Leszczyńskiego dotarła informacja o planach miasta, że powstanie tam parking dla urzędników. Mieszkańcy mają nadzieję, że skoro będzie miejski postój dla samochodów, to może i przy okazji zrobiona zostanie i ta pechowa droga. Po to, żeby urzędnicy nie chodzili po błocie. 

– Obawiamy się, że drogowcy wyasfaltują tylko fragment, który będzie dojazdem do tego urzędniczego parkingu, a zostawią dziury na dojeździe do naszego bloku – stwierdził pan Jacek. – Może się okazać, że urzędnicy są w stanie coś zrobić, jeśli to będzie w ich interesie – jak ten darmowy parking. Wyasfaltują dla siebie, ale nie dla nas – dodał lokator bloku. 

Artur Gernand: tę drogę też wyasfaltujemy

Zapytaliśmy przedstawiciela ratusza, czy lokatorzy bloku przy ul. Leszczyńskiego doczekają się wyasfaltowania dziurawej drogi.  

– Za kilka dni zostanie wylany asfalt na nowy parking dla urzędników, który powstanie przy ulicy Leszczyńskiego – potwierdził Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Również i droga w kierunku bloku przy ul. Leszczyńskiego zostanie wyasfaltowana. Tak, że lokatorzy mogą mieć pewność, że o nich nie zapomnimy i nawierzchnia drogi będzie wyremontowana. 

_____

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin