Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Mini park na Przybyszówce gotowy. To kolejna inwestycja z budżetu obywatelskiego

Mini park przy ul. Dębickiej na rzeszowskim osiedlu Przybyszówka
W mini parku na Przybyszówce znajduje sie m.in;. strefa wypoczynku. (Fot. Urząd Miasta Rzeszowa)

Przy ul. Dębickiej na osiedlu Przybyszówka w Rzeszowie powstał kolejny w mieście mini park. To kolejna z inwestycji, na którą zagłosowali rzeszowianie w ramach budżetu obywatelskiego.

Nowy park na Przybyszówce powstał w sąsiedztwie znajdującego się przy ul. Dębickiej placu zabaw. Kosztował prawie 300 tysięcy złotych. Oprócz łąki kwietnej oraz nowych drzew i krzewów znajduje się tu modułowa piaskownica i strefa relaksu z leżakami, na których można wypocząć po ciężkim dniu pracy. Jest też miejsce biwakowe z krzesłami i stolikami. Teren oświetlają solarne lampy, a przechadzać się po nim można eleganckimi alejkami.

To nie ostatnia w tym roku zielona inwestycja w Rzeszowie.

– Na 2023 rok zaplanowaliśmy m.in. kontynuację budowy parku przy ul. Błogosławionej Karoliny, stworzenie Parku dla Seniorów przy ul. Staszica, mini parków przy ul. Sportowej i przy ul. Dębickiej. Powstaną też strefy zabaw dla najmłodszych przy ul. Myśliwskiej i Starzyńskiego – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Zielone tereny na rzeszowskiej Przybyszówce
Nowy park przy ul. Debickiej powstał w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. (Fot. Urząd Miasta Rzeszowa)
Mini park przy ul. Debickiej w Rzeszowie
W mini parku jest miejsce biwakowe wyposażone w krzesła i stoliki. (Fot. Urząd Miasta Rzeszowa)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin