Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 23 kwietnia 2024

Płatne parkowanie przy szpitalu „na górce”

Od dziś za parkowanie przed Szpitalem Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie trzeba płacić. (Fot. Wit Hadło)

3 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę – od dziś za parkowanie przed Klinicznym Szpitalem Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ul. Lwowskiej trzeba będzie płacić. Wprowadzenie takiego obowiązku ma rozwiązać problem braku wolnych miejsc postojowych, z jakim od lat zmagają się nie tylko pracownicy tej największej placówki medycznej w regionie, ale też pacjenci i odwiedzający. Czy tak będzie w rzeczywistości?

O problemach z parkowaniem samochodów przed szpitalem „na górce” w Rzeszowie pisaliśmy już wielokrotnie. Sposobem na brak wolnych miejsc ma być płatne parkowanie, które zacznie obowiązywać tutaj od 1 marca 2023 r..

Dyrekcja największego podkarpackiego szpitala ogłosiła wcześniej konkurs ofert na zorganizowanie przestrzeni parkingowej. Firma, która wygrała przetarg, oprócz zarządzania całodobowym parkingiem, zbudowała niezbędną infrastrukturę do obsługi strefy płatnego parkowania. Postawiono 3 szlabany przy głównych drogach wyjazdowych, 14 parkometrów, oznaczono miejsca dla niepełnosprawnych, przejścia dla pieszych, wyznaczono miejsca dla samochodów, zamontowano też tablice informacyjne i regulamin.

Przed placówką funkcjonuje teraz parking płatny dla 400 aut (obszar wschodni i północny) oraz 150 miejsc parkingowych na wewnętrznych parkingach szpitalnych (od strony Klinicznego Regionalnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjnego dla dzieci i młodzieży).

Kto nie musi płacić za parking przy szpitalu?

Zarządzający parkingami przy rzeszowskim szpitalu będzie musiał także dbać na bieżąco o całą infrastrukturę, i oczywiście o rozliczenia finansowe ze szpitalem. Ten zaś oczekuje, że przynajmniej 75 proc. uzyskiwanych w ten sposób przychodów będzie trafiać na jego konto.

Szpital nawet określił cennik. Pierwsza i każda kolejna godzina postoju kosztuje 3 zł. Ważne jest to, że od zaparkowania mamy 10 min na pobranie biletu z parkomatu. Jeżeli w ciągu tego czasu rozmyślimy się z parkowania, możemy opuścić teren przed szpitalem nie ponosząc opłaty.

W jednym z 14 parkomatów opłatę można wnieść w formie tradycyjnej za pomocą gotówki lub karty płatniczej. Pobrany bilet należy umieścić za przednią szybą samochodu, w miejscu widocznym, tak, aby kontroler mógł odczytać jego treść. Regulamin płatnego parkowania przed szpitalem przy Lwowskiej określa też długość maksymalnego postoju pojazdu (o ile nie jest to abonament), wynoszący 2 dni.

Zarządca parkingu udostępnia także bezpłatną aplikację mobilną „APCOA FLOW”, przy pomocy której też możemy dokonać stosownej opłaty. Za brak opłaty za parking przed szpitalem na Lwowskiej grozi grzywna w wysokości 95 zł. Zwolnienie od opłat parkingowych przysługuje: osobom niepełnosprawnym, kobietom w ciąży, pacjentom dializowanym, dostawcom towarów, serwisantom sprzętu medycznego oraz gościom szpitala.

Płatne parkowanie bez darmowej godziny

KSW nr 2 jest największym szpitalem w województwie podkarpackim. Pracuje na pełnych obrotach przez całą dobę. Rocznie leczy się w nim ponad 35 tys. pacjentów z całego regionu, a ponad 150 tys. korzysta z pomocy lekarzy przyjmujących w przyszpitalnych poradniach. W dzień do szpitala przychodzą również tysiące osób odwiedzających swoich bliskich. W zeszłym roku Super Nowości proponowały dyrekcji szpitala wprowadzenie jednej darmowej godziny parkowania dla osób odwiedzających swoich chorych bliskich. Niestety, dyrekcja placówki nie wprowadziła takiego rozwiązania.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin