Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 24 maja 2024

Trwa przebudowa Wyspiańskiego w Rzeszowie. W planach poszerzenie Podleśnej

Remont na ul. Wyspiańskiego na os. Kmity w Rzeszowie
Przebudowa ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie kosztować będzie 1,8 mln zł. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Trwa najtrudniejsza część przebudowy ul. Wyspiańskiego na osiedlu Kmity w Rzeszowie. Robotnicy muszą wymienić grunt. Bez tego inwestycja w ogóle nie byłaby możliwa.

Remont na ul. Wyspiańskiego kosztował będzie 1,8 mln zł. Chodzi o 134-metrowy odcinek pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki i parkingiem hipermarketu B1, a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej. Do tej pory miał on maksymalnie 4,5 metra szerokości, w węższych miejscach kierowcy mieli problemy przy wymijaniu się. Po remoncie, ul. Wyspiańskiego będzie szeroka na 6 metrów i spokojnie zmieszczą się tu dwa pasy ruchu.

W ramach inwestycji wzdłuż ulicy powstanie chodnik, pojawi się tez nowe oświetlenie i kanalizacja deszczowa.

– Inwestycja nie jest łatwa ze względu na niską nośność gruntu i konieczność jego wymiany na całym odcinku. Do tej pory udało się to zrobić na odcinku ok. 100 metrów. Te prace są obecnie kontynuowane. Wcześniej rozebrano przepusty i ściągnięta została nawierzchnia bitumiczna. Wykonano już także studnie rewizyjne i studzienki ścieków – informuje Kancelaria Prezydenta Rzeszowa.

Na przebudowę ul. Wyspiańskiego wykonawca ma czas do kwietnia 2024 roku.

Prace remontowe na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie
Głównym celem przebudowy na Wyspiańskiego jest poszerzenie jezdni do 6 metrów. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Poszerzą też ulicę Podleśną

W Rzeszowie poszerzona zostanie również ulica Podleśna na osiedlu Budziwój. W tej chwili jezdnia ma 6 metrów szerokości i chodnik tylko po jednej stronie. Po remoncie droga będzie szersza o metr, powstanie też nowy chodnik i szeroka na 3 metry droga pieszo-rowerowa.

W planach rozbudowy jest 550-metrowy odcinek ul. Podleśnej – od skrzyżowania z ul. Budziwojską do skrzyżowania z ul. Studzianki.

– Ponadto w ramach tego zadania planowana jest przebudowa i rozbudowa skrzyżowań, odwodnienia, oświetlenia ulicznego, zabezpieczenie skarp oraz budowa mostu na rzece Hermanówka. Ogłosiliśmy już przetarg. Jego zwycięzca opracuje dokumentację projektową przebudowy ul. Podleśnej. Projektanta chcemy wybrać we wrześniu, będzie miał rok na opracowanie dokumentacji – słyszymy w ratuszu.

Remont na ul. Wyspiańskiego w Rzeszowie
Ulica Wyspiańskiego powinna być gotowa do kwietnia przyszłego roku. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin