REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Trwa remont dworca PKP w Rzeszowie. Dlaczego nie na dwie zmiany?

Prace remontowe przy dworcu głównym PKP w Rzeszowie
Przy dworcu PKP w Rzeszowie robotnicy pracują na jedną zmianę. Nasz Czytelnik zwrócił uwagę, że lepsze efekty byłyby przy dwuzmianowej pracy. (Fot. Wit Hadło)

– Dlaczego prace budowlane przy modernizacji dworca kolejowego Rzeszów Główny i przebudowie dróg tak długo trwają? – pyta mieszkaniec Rzeszowa. – Codziennie widzę to samo. Już po godzinie 15 nie ma tam ani jednego robotnika. Po co wydłużać prace na wiele miesięcy, wystarczyłoby, żeby robotnicy działali na dwie zmiany. Teraz, przy tak ładnej pogodzie, można przecież pracować do wieczora. A tak roboty będą się ślimaczyć w nieskończoność.

SYGNAŁY CZYTELNIKÓW

Czytelnik, który skontaktował się z naszą redakcją, pracuje w punkcie usługowym przy ul. Bardowskiego w Rzeszowie. Zwrócił uwagę na złą organizację pracy przy robotach związanych z realizacją Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego, czyli przebudowie ul. Asnyka, placu Dworcowego i okolic budynku dworca kolejowego.

– Przecież zamiast pracować 8 godzin, można byłoby co najmniej 12 – przekonuje.

Zapytaliśmy więc w PKP SA, dlaczego prace przy tej inwestycji codziennie wykonywane są tylko do godziny 15. Odpowiedź otrzymaliśmy po kilku dniach. To bardzo krótkie wyjaśnienie.

– W trakcie postępowania przetargowego zamawiający nie stawiał dodatkowego wymogu w postaci pracy zmianowej w trakcie realizacji kontraktu – poinformowała nas Agnieszka Jurewicz z Polskich Kolei Państwowych SA. – Dlatego prace w budynku dworca odbywają się w oparciu o tzw. podstawowy system czasu pracy.

Kiedy koniec remontu w okolicach dworca PKP w Rzeszowie?

Tak więc, nic się nie zmieni i robotników po godz. 15 na placu budowy nie zobaczymy. Czy z tego powodu roboty się wydłużą i oficjalne zakończenie prac przy rzeszowskim dworcu będzie w innym terminie niż zaplanowano? To się okaże.

A jakie są plany? Prace budowlane przy realizacji Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego mają się zakończyć pod koniec 2023 r. Dzięki wartej ponad 70 mln zł inwestycji, przebudowany zostanie budynek dworca kolejowego Rzeszów Główny oraz układ drogowy w rejonie stacji. Powstanie tu też podziemny parking na 100 miejsc.

Część inwestycji obejmuje też przebudowę terenu przy Bardowskiego, skąd do niedawna odjeżdżały autobusy MPK.

_____

Masz dla nas wiadomość? Chcesz podzielić się jakimś tematem? Potrzebujesz pomocy lub interwencji dziennikarzy? Skontaktuj się z nami: alarm@supernowosci24.pl

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin