REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

czw. 18 lipca 2024

Remont na Wyspiańskiego zakończony. Ulica ma teraz dwa pasy ruchu

Wyremontowany odcinek ul. Wyspiańskiego na osiedlu Franciszka Kotuli w Rzeszowie
Remont ulicy Wyspiańskiego już się zakończył, trwają prace porządkowe. W najbliższym czasie przeprowadzony zostanie odbiór, po którym inwestycja zostanie udostępniona mieszkańcom. (Fot. Adam Lampart/Urząd Miasta Rzeszowa)

Zakończyła się przebudowa ulicy Wyspiańskiego na osiedlu Franciszka Kotuli w Rzeszowie. Ulica ma po remoncie dwa pasy ruchu. Wybudowano tu też chodnik, kanalizację deszczową i oświetlenie.

Zakończony właśnie remont dotyczył odcinka pomiędzy dojazdem do ronda im. Tomasza Stańki, a przebudowanym wcześniej odcinkiem biegnącym w kierunku ulicy Strzelniczej. Jezdnię poszerzono do sześciu metrów, dzięki czemu Wyspiańskiego ma teraz dwa pasy ruchu. Wcześniej ulica była o jedną trzecią węższa, dlatego z trudem wymijały się na niej dwa pojazdy.

Inwestycja na os. Franciszka Kotuli kosztowała 1,7 mln złotych. Najdroższa była wymiana gruntu, jego nośność była bowiem zbyt słaba. W ramach inwestycji wybudowano też chodnik i kanalizację deszczową, a wzdłuż Wyspiańskiego pojawiły się nowe latarnie.

W tej chwili trwa porządkowanie terenu. Jeszcze tylko odbiór techniczny i już niedługo będzie można jeździć po odnowionej jezdni.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin