Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 19 kwietnia 2024

Kiedy zakończy się rozbudowa ul. Lubelskiej w Rzeszowie?

eszcze do końca tego roku kierowcy jeżdżący ulicą Lubelską od granicy Rzeszowa do drogi wojewódzkiej nr 869 muszą liczyć się z utrudnieniami. (Fot. Mariusz Włoch)

Rozbudowa ulicy Lubelskiej w Rzeszowie ma się zakończyć na przełomie listopada i grudnia. Dyrekcja Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zapewnia, że odnowiona droga będzie już w pełni przejezdna dla kierowców w styczniu 2024 r. Teraz jest to możliwe tylko częściowo, bo prace wciąż trwają.

Dla wielu mieszkańców Rzeszowa i okolicznych miejscowości odcinek drogi wojewódzkiej biegnący Lubelską stanowi codzienny dojazd do pracy, obiektów oświatowych, usługowych czy handlowych.

– Odcinek drogi, na którym toczą się roboty nie został zamknięty – mówi Edyta Łozińska-Zubel, wicedyrektor ds. realizacji inwestycji w Podkarpackim Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie. – Prace przy przebudowie Lubelskiej realizowane są od początku „pod ruchem” i w zależności od postępu, wprowadzane są kolejne etapy zatwierdzonej tymczasowej organizacji ruchu. Należy oczywiście liczyć się z trwającymi utrudnieniami, które mimo że z pewnością są uciążliwe zarówno dla mieszkańców, jak i dla kierowców, to jednocześnie są przejściowe. Zakres robót jest znaczący przy skali przedsięwzięcia, stąd tym bardziej dziękujemy za wyrozumiałość wszystkim użytkownikom, a w szczególności mieszkańcom.

Rozbudowa Lubelskiej. Po remoncie będzie szybciej i bezpieczniej

Powstaje tam pięciokilometrowa dwujezdniowa droga, która ma po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Łączy ona ulicę Lubelską w Rzeszowie z rondem na skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 878 i 869 w w Jasionce.

Rozbudowa jezdni usprawni komunikację z lotniskiem w Jasionce, a także z węzłem Jasionka na drodze ekspresowej S19. Po remoncie wzdłuż Lubelskiej będzie też można bezpiecznie dojechać do Rzeszowa rowerem.

Szerokość jezdni wyniesie dwa razy 3,50 m, a szerokość pasa ruchu to 3,50 m. Z powodu tej inwestycji konieczna była rozbiórka obiektów budowlanych, w tym mieszkalnych.

W ramach rozbudowy drogi przy ul. Lubelskiej w Rzeszowie:

  • przebudowano m.in. drogi wewnętrzne,
  • wybudowano dodatkowe jezdnie,
  • wybudowano ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe,
  • wybudowano zatoki autobusowe,
  • wybudowano i rozebrano most na rzece Mrowla,
  • wybudowano wiadukt nad drogą lokalną w Trzebownisku przy Spółdzielni Mleczarskiej Mlekovita
  • i przejścia dla małych zwierząt pod drogą oraz ekrany akustyczne. 

Koszt inwestycji wynosi 145 mln zł. Ponad 95 mln zł dostaliśmy z Unii Europejskiej, a 50 mln zł to wkład własny z budżetu województwa podkarpackiego. Umowę na wykonanie rozbudowy Lubelskiej podpisano 20 maja 2022 roku.

Remont ul. Lubelskiej w Rzeszowie
Rozbudowa jezdni usprawni komunikację z lotniskiem w Jasionce, a także z węzłem Jasionka na drodze ekspresowej S19.
Przebudowa Lubelskiej kosztuje 145 mln zł. Ponad 95 mln zł dostaliśmy z Unii Europejskiej, a 50 mln zł to wkład własny z budżetu województwa podkarpackiego. (Fot. Mariusz Włoch)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin