REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 3 października 2023

Do aquaparku w Rzeszowie jeszcze daleko. Ale będziemy mieć już dojazd

Konrad Fijołek i Jolanta Kaźmierczak na ulicy Welca w Rzeszowie
Ulica Welca to boczna droga prowadząca z ulicy Krogulskiego do nowych bloków mieszkalnych. – Nowy odcinek będzie w przyszłości służył jako dojazd do aquaparku – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, który wraz z wiceprezydentką Jolantą Kaźmierczak odwiedził miejsce inwestycji. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Miasto bierze się za rozbudowę ulicy Welca. Zarośnięta dziś, mało uczęszczana dróżka na Staromieściu, kiedyś tętnić będzie życiem. Ma prowadzić do aquaparku, który powinien powstać w Rzeszowie do 2027 roku. Taki jest przynajmniej plan.

Prace na ulicy Welca mają się rozpocząć lada dzień. Potrwają przez rok i będą kosztować 3,7 mln zł. W planach jest przebudowa 424-metrowego odcinka, który prowadzi w kierunku północnym. To tu ma powstać wymarzony przez rzeszowian aquapark.

Teren pod nową inwestycję drogową został już przekazany wykonawcy, którym jest firma Eurovia. Odnowiona ulica ma mieć 7 metrów szerokości. Po obu stronach powstaną chodniki i ścieżki rowerowe, które od jezdni oddzielał będzie pas zieleni. Dodatkowo zostaną wykonane nowe zatoki autobusowe, oświetlenie, budowa i przebudowa zjazdów, odwodnienia i kanału technologicznego.

__________

ZOBACZ TEŻ:

Czy jesteś za bezpłatnymi obiadami dla wszystkich dzieci w szkołach podstawowych?

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Dzisiejsze wydanie gazety
Super Nowości do nabycia
w kioskach na Podkarpaciu

Pierwsza strona papierowego wydania Super Nowości z 2 października 2023

Reklama

@2008 – 2023 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin