REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 20 lipca 2024

Rzeszowianie chcą aquaparku. A w nim zjeżdżalni, saun i jacuzzi

Kompleks wodnych zjeżdżalni w aquaparku
Dla rzeszowian, którzy wzięli udział w konsultacjach, najważniejszą atrakcją w przyszłym aquaparku jest strefa zjeżdżalni. Na zdjęciu: relaks na basenach w węgierskim Hajduszoboszlo. (Fot. Wit Hadło)

Zdaniem miejskich urzędników mieszkańcy Rzeszowa chcą do aquaparku chodzić nawet po kilka razy w miesiącu. Nie wyobrażają go sobie bez strefy zjeżdżalni i wodnego placu zabaw dla dzieci. Na pytanie jak powinien wyglądać wysłali do ratusza prawie 2,7 tys. ankiet.

Rzeszowski aquapark powstanie na Staromieściu, na 10-hektarowej działce między ulicami Warszawską i Welca. Składać ma się z pełnej wodnych atrakcji części krytej, dużego saunarium i basenów zewnętrznych.

Szacuje się, że inwestycja kosztować będzie ok. 200 mln. zł. Miasto chce, żeby była gotowa do końca 2027 roku.

Aquapark w Rzeszowie. Mieszkańcy wysłali prawie 2,7 tys. głosów

Do procesu tworzenia aquaparku miasto postanowiło włączyć mieszkańców Rzeszowa.

– Dlatego zapytaliśmy ich o zadanie, o pomysły i wskazówki. Zorganizowaliśmy konsultacje, okazało się, że zainteresowanie tematem jest ogromne. Dziękuję za każdy oddany głos, wszystkie propozycje zostaną rozpatrzone – zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Konsultacje społeczne zakończyły się w miniony piątek. Urzędnicy zapytali mieszkańców m.in. o to, czy taka inwestycja w Rzeszowie jest potrzebna, jakie atrakcje powinny się tam znaleźć oraz jak często ankietowani chcieliby korzystać z parku.

PRZECZYTAJ TEŻ: Rewitalizacja targowisk w Rzeszowie. Studenci już mają na nie pomysły

– Otrzymaliśmy blisko 2,7 tys. ankiet. Co najważniejsze – aż 96 procent głosujących uznało, że park wodny jest potrzebną inwestycją. Bardzo cieszy mnie, że mieszkańcy Rzeszowa pozytywnie odbierają chęć miasta do budowy tego typu obiektu rekreacyjnego – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.

Najważniejsza dla rzeszowian jest strefa zjeżdżalni

Co powinno znaleźć się w aquaparku w Rzeszowie? Okazuje się, że dla mieszkańców najważniejszą atrakcją jest strefa zjeżdżalni.

– Zaraz potem mieszkańcy stawiali na strefę dla dzieci, strefę saun, a nieco dalej wśród potrzeb wymieniali strefy SPA i fitness, rehabilitacyjną oraz gastronomiczną – podsumowuje Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Sporo osób liczy też na to, że w części basenów, która skryta będzie pod dachem, znajdą się leżaki wodne z masażerami oraz jacuzzi. Przydała by się też sztuczna fala, masaże denne, kaskady wodne czy tzw. leniwa rzeka z pontonami. Wśród atrakcji, które powinny pojawić się w części zewnętrznej, rzeszowianie wymieniają m.in. wodny plac zabaw dla dzieci i piaszczystą plażę.

POLECAMY: „To jakby zburzyć Pałac Kultury!” Rzeszowianie dzielą się opiniami o pomniku

Ważna dla rzeszowskich urzędników część ankiety dotyczyła deklarowanej częstotliwości odwiedzin w aquaparku.

– Wszystko wskazuje na to, że obiekt będzie cieszył się dużą popularnością. Głosujący najczęściej wskazywali, że chcieliby odwiedzać rzeszowski park wodny kilka razy w miesiącu. Dla niektórych to nawet za mało i zapowiadali, że uczęszczali by do parku wodnego nawet do kilku razy w tygodniu – podsumowuje Dariusz Urbanik.

Jak zapowiadają w ratuszu, wyniki ankiet niedługo przekazane będą trzem biurom projektowym, które m.in. na tej podstawie będą tworzyć koncepcję parku wodnego w Rzeszowie.

__________

W ankiecie nie uwzględniono cen biletów do aquaparku. Jeśli bilety byłyby tylko po 100 zł, to czy rzeszowianie także chcieliby poszaleć w wodnym parku kilka razy w miesiącu? Tak postawione pytanie dałoby uczciwą i rzetelną odpowiedź. Wyniki przedstawionej przez ratusz ankiety są tylko marzeniami władz Rzeszowa, a nie rzetelnym badaniem.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin