Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Rzeszów ma gest. Miasto przygotowało wyprawkę dla najmłodszych

– Każda z nas jest profesjonalistką w swojej dziedzinie. Cieszymy się, że tak wiele pacjentek nam ufa – mówi Urszula Pieczonka położna w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Kosmetyki, ubranka, przybory do pielęgnacji niemowląt, kilka gadżetów oraz list od prezydenta Konrada Fijołka znajdą się w wyprawce, jaką otrzymają urodzone w Rzeszowie noworodki. O wyprawkę można starać się od 25 września, a wniosek należy złożyć w ciągu dwóch miesięcy od urodzenia dziecka.

Symboliczna wyprawka „Wyprawki #RzeszówToMY” – będzie przysługiwać każdemu noworodkowi, którego rodzice mieszkają i rozliczają się w Rzeszowie. O tym dlaczego miasto zdecydowało się na taki gest, mówił w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie prezydent Konrad Fijołek.

– Chcemy, aby w Rzeszowie rodziło się jeszcze więcej dzieci, dlatego bardzo zależy nam na wsparciu przyszłych rodziców. Mamy nadzieję, że programy takie jak wyprawka, czy in-vitro przyczynią się do tego, że narodzin będzie jeszcze więcej – powiedział prezydent.

Konrad Fijołek wspomniał, że odwiedzony przez niego oddział ginekologiczno-położniczy, jest bardzo ceniony przez mieszkanki Rzeszowa. I dodał, że miasto zainwestowało w niego ostatnio 3 mln zł.

– Mamy tu wyspecjalizowany personel i wysokiej jakości sprzęt. Wszystko po to, aby pacjentki czuły się tutaj dobrze. Teraz dopełnimy to wyprawką dla maluszków, aby już od najmłodszych lat budować w ich rodzinach przywiązanie do miasta – wyjaśniał.

W Szpitalu Miejskim w Rzeszowie co roku rodzi ok 1500 kobiet

Rocznie w Szpitalu Miejskim hospitalizuje się około 17 tys. pacjentów, z czego 4 tys. to pacjentki oddziału ginekologiczno-położniczego. Co ważne, co roku rodzi tu około 1500 ciężarnych. A dyrekcja liczy, że w 2023 roku liczba porodów może wzrosnąć do 1600.

– To, że interesuje się nim tak dużo kobiet, to zasługa personelu, ale także coraz lepszych warunków i sprzętu na oddziale – przekonywał Grzegorz Materna, dyrektor SP ZOZ nr 1 w Rzeszowie, w tym Szpitala Miejskiego.

Położna oddziałowa Urszula Pieczonka podkreślała, że personel składa się z najlepszych specjalistów. Samych położnych jest tu ok. 60, a każda z nich jest odważna, kompetentna i empatyczna.

– Każda z nas jest profesjonalistką w swojej dziedzinie. Pomagamy kobietom w okresie ciąży, połogu, dzieciom w okresie noworodkowym, jesteśmy z nimi także w okresie dojrzewania, przekwitania i w czasie chorób. Cieszymy się, że tak wiele pacjentek nam ufa – mówi Urszula Pieczonka.

Kosmetyki, ubranka i list od Konrada Fijołka

W wyprawce przygotowanej dla nowo narodzonych rzeszowian są m.in. kosmetyki, ubranka z logo #RzeszówToMy oraz list od prezydenta Rzeszowa. O prezent dla malucha mogą starać się rodzice lub opiekunowie dzieci urodzonych od 1 września 2023 r.. Warunek: muszą mieszkać na terenie Gminy Miasto Rzeszów oraz rozliczać się w Urzędzie Skarbowym w Rzeszowie.

Wnioski o wyprawkę przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie, przy ul. Jagiellońskiej 4.

Formularze wniosków dostępne będą w MOPS Rzeszów przy ul. Jagiellońskiej 4. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.mopsrzeszow.pl. Można je też uzyskać pod numerem telefonu 17 862 93 31 w. 119 lub 120.

Jedna z sal na oddziale ginekologiczno-położniczym w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie
W oddział ginekologiczno-położniczy Szpitala Miejskiego w Rzeszowie miasto zainwestowało ostatnio 3 mln zł. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin