REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

Seniorzy w uniwersyteckich ławach. W Rzeszowie ruszyła Akademia 50+

Pierwsze zajęcia na Akademii 50+ w Rzeszowie
Słuchaczki Akademii+ w Rzeszowie to kobiety, które nie rezygnują z aktywnego trybu życia. (Fot. archiwum WSIiZ)

Coraz więcej osób po 50 roku życia chce się rozwijać. W tym roku w Rzeszowie ponad 300 osób rozpoczyna naukę w Akademii 50+.

– Znaczna część słuchaczy to osoby aktywne zawodowo . To nas różni od tradycyjnych Uniwersytetów Trzeciego Wieku, gdzie możemy spotkać głównie osoby na emeryturze – podkreśla dr Monika Struck-Peregończyk, dyrektorka Akademii 50+.

Wykłady odbywają się dwa razy w miesiącu i trwają około dwie godziny lekcyjne. Tematyka obejmuje m.in.: problemy współczesnego świata i Polski, turystykę, florystykę i ogrodnictwo, finanse, zdrowy styl życia oraz prawo.

– Oprócz tradycyjnych wykładów i zajęć dodatkowych w tym roku słuchacze Akademii 50+ będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć w ramach projektu dofinansowanego ze środków budżetu państwa – dodaje dr Monika Struck-Peregończyk.

Darmowe będą więc wykłady oraz warsztaty w ramach czterech bloków tematycznych:

  • zdrowie przede wszystkim
  • aktywność 50+
  • zdrowie psychiczne
  • oraz żywienie ma znaczenie.

Tajniki inteligencji emocjonalnej

W trakcie wykładów wygłaszanych w ramach projektu poruszane będą takie tematy jak „Choroby cywilizacyjne – przyczyny i profilaktyka”, „Dieta wspomagająca procesy poznawcze – co jeść, aby mózg był sprawny i młody”, „Depresja u osób po 50 r.ż. – fakty i mity”, „Jesteś tym co jesz – niebezpieczne dodatki do żywności”.

Z kolei podczas warsztatów pracować będzie można np. nad inteligencją emocjonalną czy ekoprofilaktyką anty-ageing. A także wzmocnić swoją odporność psychiczną czy kondycję fizyczną w ramach zajęć „Zdrowy kręgosłup” i „Aktywny senior”.

W Akademii 50+ są i języki

Uczestnictwo w Akademii 50+ to poza wykładami także różnorodne zajęcia dodatkowe m.in. zajęcia językowe. Na seniorów czekają też m.in. zajęcia komputerowe, malarstwo i rysunek oraz treningi pamięci i koncentracji.

Akademia 50+ oferuje to również liczne warsztaty. Między innymi zajęcia online z cyklu „Kosmetyka i pielęgnacja cery dojrzałej” , które odbywają się z członkami Koła Naukowego Kosmetologii Estetycznej WSIiZ.

– Studentki chęcią przekazują swoją wiedzę słuchaczkom Akademii, to wspaniały przykład międzypokoleniowego transferu wiedzy. Tym razem od młodszego do starszego pokolenia – podkreśla dr Struck-Peregończyk.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin