Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Skończyła się rozbudowa skrzyżowania ulic Lwowskiej i Mieszka I

– Głównym celem tej inwestycji była poprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. (Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa)

Za 5,6 mln złotych przebudowane zostało skrzyżowanie ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie. Inwestycja zrealizowana została na prośbę mieszkańców, którzy narzekali na brak świateł w tym miejscu.

– Głównym celem tej inwestycji była poprawa bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. I dodaje, że przez brak sygnalizacji przed remontem kierowcom wyjeżdżającym z ul. Mieszka I ciężko było skręcić w ulicę Lwowską.

Rozbudowa skrzyżowania rozpoczęła się jesienią 2022 r.

– Zakres prac był spory, objął nie tylko budowę sygnalizacji świetlnej i zmianę geometrii skrzyżowania. Częścią zadania była także przebudowa 270-metrowego odcinka ul. Lwowskiej i budowa chodników, ścieżek pieszo-rowerowych, przebudowa zatok autobusowych i kolidujących z inwestycją sieci podziemnych. Z kolei przebudowa ul. Mieszka I objęła odcinek o długości 120 metrów. Drogę wzmocniono, powstały chodnik i ścieżka pieszo-rowerowa – informuje Kancelaria Prezydenta Rzeszowa.

Na przebudowę skrzyżowania Lwowskiej i Mieszka I miasto wydało 5,6 mln zł. Inwestycję dofinansowała Unia Europejska.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin