Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 14 kwietnia 2024

Studenci WSPiA odebrali dyplomy. „Bądźcie z siebie dumni!”

Kąpiel w uczelnianej fontannie to już tradycja absolwentów rzeszowskiej WSPiA. (Fot. archiwum WSPiA)

Kąpiel w uczelnianej fontannie to już tradycja absolwentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie. Tak świętowali zakończenie studiów i odebranie dyplomów. Wcześniej, w uroczystej graduacji wzięło udział ponad 100 tegorocznych absolwentów, ich rodzin i znajomych.

Wszyscy absolwenci świętowali graduację w togach i biretach. 9 września swoje dyplomy odebrali studenci kierunków: administracja, bezpieczeństwo wewnętrzne, zarządzanie i prawo. Wręczał je prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA oraz dziekan rzeszowskiej uczelni.

– Tegoroczni absolwenci to kolejny rocznik, który pokazał, że ma swoje ambicje. Udowodniliście, że wasze studia mają wyraźnie określony cel. Jest nim zdobycie kapitału, który pomoże w znalezieniu dobrej pracy czy awansie zawodowym. To nie tylko dyplom, ale także przekazana przez nauczycieli akademickich wiedza – mówił do absolwentów prof. Jerzy Posłuszny.

Studia. Najlepszy okres w życiu

I przypomniał, że jest taki truizm, iż okres studiów jest najważniejszym czasem w życiu każdego człowieka.

– Dziś może jeszcze tego nie czujecie. Jednak za kilka lat uświadomicie sobie, że mimo iż ponosiliście wysiłek, zdawaliście egzaminy, musieliście zmagać się z nauką w trakcie pandemii, to był to jeden z najprzyjemniejszych okresów w waszym życiu. Przeszliście przez gąszcz egzaminów i zaliczeń, które będą procentować w przyszłości – zapowiedział rektor.

W imieniu absolwentów głos zabrała mgr Aleksandra Skwarczek, prezeska klubu uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego WSPiA i absolwentka prawa.

– Nastał czas kiedy oficjalnie przed nazwiskiem możemy postawić dumne „mgr”. Bądźcie z siebie dumni, i wracając do codziennego życia, nie zapominajcie o swoich przyjaciołach, znajomych, o pięknych chwilach, jakie przeżyliście podczas studiów. Choć kończymy pewien etap w życiu, to jesteśmy bogatsi o wiedzę i doświadczenie – zwróciła się do swoich kolegów.

Graduacja na rzeszowskiej WSPiA
Podrzucaniem biretów tegoroczni absolwenci WSPiA oficjalnie zakończyli czas studiowania. (Fot. archiwum WSPiA)

Wyróżnieni za aktywność studencką

Wręczone zostały także nagrody i wyróżnienia za aktywność studencką.

Mgr Aleksandra Skwarczek, prezeska AZS WSPiA, otrzymała wyróżnienie za działalność na rzecz społeczności akademickiej.

Za działalność w Klinice Przedsiębiorczości WSPiA nagrody otrzymali Marcin Chojnacki, Wiktoria Bujak, Kamila Pajura oraz Justyna Prokop.

Za aktywność w Kole Naukowym Kryminalistyki i Kryminologii nagrody odebrali Agata Popek oraz Aleksander Urbaniak.

Wyróżnienie otrzymał także Adrian Sieńko za działalność w Kole Naukowym Bezpieczeństwa Granicznego.

Nagrodzono również absolwentów WSPiA, którzy świadczyli bezpłatną pomoc prawną w ramach Studenckiego Biura Porad Prawnych „Klinika Prawa”.

Studentki WSPiA w fontannie
Ostatnia kąpiel w uczelnianej fontannie. (Fot. archiwum WSPiA)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin