Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

sob. 18 maja 2024

„Szesnastka” w remoncie. Rzeszów na modernizację szkoły wyda ponad 2,6 mln zł

Mała koparka przed rzeszowską podstawówką
Trwa modernizacja Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie. Prace przy sali gimnastycznej są już na ukończeniu, do wykonania pozostało głównie uporządkowanie i kosmetyka terenu. (Fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa)

Do końca roku potrwa kolejny etap modernizacji budynku i otoczenia Szkoły Podstawowej nr 16 w Rzeszowie. Budynek przystosowano już do potrzeb osób niepełnosprawnych, teraz czas na termomodernizacje i otoczenie szkoły.

Szkoła Podstawowa nr 16 mieści się przy ulicy Bohaterów na osiedlu Kmity, w sąsiedztwie stadionu CWKS Resovii. Uczęszcza do niej około 500 uczniów, działają tu także dwie klasy przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy.

Szkoła jest w trakcie dużego remontu, który podzielono na kilka etapów.

– W pierwszym z nich udało się wybudować bieżnię lekkoatletycznej wraz z wymianą nawierzchni wokół placu zabaw na terenie ogólnodostępnym. Zadanie kosztowało ponad 213 tys. zł i zostało sfinansowane z funduszy Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego – informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

„Szesnastka” przystosowana dla niepełnosprawnych

W drugim etapie miasto zajęło się dostosowaniem budynku w obszarze architektonicznym do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Ta inwestycja kosztowała ponad 545 tys. zł, dofinansowano ją z funduszy unijnych.

Wybudowano nowych miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych oraz oświetlono wejście do szkoły. Dodatkowo przebudowano też główne wejście do szkoły, m.in. zrobiono pochylnię, przebudowano schody, zamontowano barierki i zlikwidowano próg.

W szkole oznaczono kontrastowo szafki i schody. Zrobiono tez remont sali geograficzno – przyrodniczej, gdzie zamontowano rolety. Wyremontowano dwie sale rewalidacyjne, a toalety dostosowano do potrzeb osób z niepełno sprawnościami. Nowe, kontrastowe barwy zyskały też szkolna stołówka, świetlica i szkolna biblioteka.

Remont szkoły podstawowej nr 16 w Rzeszowie
Najbardziej kosztowne zadanie to termomodernizacja budynku sali gimnastycznej i zaplecza sanitarno-szatniowego. (Fot. Marcin Piecyk/Urząd Miasta Rzeszowa)

Czas na rekreację

Aktualnie realizowane są dwa kolejne zadania. Pierwsze z nich, to warta 400 tys. zł, finansowana z RBO modernizacja strefy rekreacyjno – edukacyjnej.

– Na przygotowanym wcześniej placu montujemy nowe urządzenia zabawowe, ławki, kosze na śmieci. Otoczenie szkoły zostanie uporządkowane, wykonawca założy tu nowy trawnik – wylicza Gubernat.

Najbardziej kosztowne zadanie to termomodernizacja budynku sali gimnastycznej i zaplecza sanitarno-szatniowego. Powstanie tu także wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Budynki są ocieplane i tynkowane, wymieniane są też okna i drzwi, oraz oświetlenie. Zadanie będzie kosztowało 1,54 mln zł.

– Prace przy sali gimnastycznej są już na ukończeniu, do wykonania pozostało głównie uporządkowanie i kosmetyka terenu. Natomiast z rozbudowanej strefy rekreacyjnej nasi uczniowie już korzystają – mówi Dorota Szetela, wicedyrektorka SP 16 w Rzeszowie.

_____

ZOBACZ TAKŻE:

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin