Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

śr. 22 maja 2024

Ulicą Matejki w Rzeszowie nie przejedziemy. Została zamknięta dla samochodów

Centrum Rzeszowa, samochody na ul. Matejki
Ulica Matejki w Rzeszowie w związku z pracami remontowymi ul. Grunwaldzkiej zostanie zamknięta. (Fot. Marcin Piecyk/UM Rzeszów)

Od 6 listopada zmieni się organizacja ruchu w ścisłym centrum Rzeszowa. Zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z ul. Matejki. Tym razem nie jest to pomysł prezydenta Konrada Fijołka, a wymóg robót budowlanych na ul. Grunwaldzkiej.

Kierowcy jadący ul. Słowackiego w kierunku rzeszowskiego Rynku będą mogli dojechać tylko do wysokości ratusza. Potem będą musieli skręcić na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Króla Kazimierza w prawo. Natomiast kierowcy wjeżdżających do śródmieścia od strony al. Cieplińskiego, powinni skorzystać z ulic Moniuszki i Sokoła.

Do kiedy ul. Matejki będzie zamknięta?

– Aż do momentu, gdy zakończy się przebudowa ul. Grunwaldzkiej – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Remonty w centrum Rzeszowa aż do jesieni

A ta planowana jest w drugiej połowie 2024 roku. Najdroższym elementem będzie przebudowa instalacji podziemnych. Przebudowane i remontowane będą m.in. kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci wodociągowa i gazowa. Zmieni się również oświetlenie uliczne. Zamontowane zostaną energooszczędne oprawy LED.

Inna będzie także nawierzchnia deptaka.

– Zniknie betonowa kostka brukowa. Na odcinku Grunwaldzkiej od skrzyżowania z ul. Kościuszki do skrzyżowania z ul. Kopernika, zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków, ułożona zostanie szara kamienna kostka, natomiast na odcinku od ul. Kopernika do ul. Sobieskiego płyty granitowe o wymiarach 30 na 60 cm – informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Na ul. Grunwaldzkiej będzie więcej zieleni

Inwestycja obejmie także przebudowę placu przed budynkiem Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na ul. Grunwaldzkiej, w ramach przebudowy, pojawią się też nowe drzewa.

– Nowymi elementami w przestrzeni deptaka będą parklety, które ustawione zostaną na placu przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej i Bernardyńskiej – podaje Artur Gernand.

Nowy pomnik w Rzeszowie

Co ciekawe, projekt zakłada także stworzenie Pomnika Bitwy Grunwaldzkiej. Stanie obok studni przy skrzyżowaniu z ul. Bernardyńską.

– Będzie miał formę wyniesionego monumentu z czarnego granitu z inskrypcją – zdradza Artur Gernand.

Koszt inwestycji to ok. 13,681 mln zł.

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin