Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

niedz. 21 kwietnia 2024

Uwaga, kierowcy! Letnie Brzmienia w Rzeszowie. Na Podpromiu nie zaparkujecie

Parkin obok hali na Podpromiu
Na parkingu przy hali Podpromie powstaje scena Letnich Brzmień. (Fot. Mariusz Włoch)

Na parkingu przy Hali Podpromie w Rzeszowie powstaje małe miasteczko białych namiotów oraz wielka scena. Okazuje się, że w weekend odbędzie się tam muzyczny festiwal Letnie Brzmienia 2023. Wiąże się to jednak z tym, że nie będzie można tam zaparkować przez kilka dni.

Od środy parking przy hali Podpromie w Rzeszowie został tymczasowo zamknięty. Jaki jest jego powód? Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa tłumaczy, że został tam przeniesiony festiwal muzyczny Letnie Brzmienia 2023.

– Miał on się odbyć pierwotnie w Parku Sybiraków – mówi urzędnik.

Dlaczego imprezę przeniesiono? Bo zniszczona została trawa.

– Podczas Europejskiego Stadionu Kultury, który tam się odbywał, padał deszcz. I troszkę trawa została wydeptana w miejscu, gdzie stało najwięcej ludzi. Teraz jesteśmy w trakcie jej odtworzenia – przekazuje Artur Gernand.

Przez prognozowane na koniec obecnego tygodnia opady w Rzeszowie, podjęto decyzję o zorganizowaniu imprezy na utwardzonym podłożu. Dlatego parking przy hali Podpromie będzie zamknięty przez cały weekend aż do poniedziałkowego popołudnia.

– Sprzątanie może potrwać do godz. 14 – 16 w poniedziałek – podaje Artur Gernand. Lepiej więc zaplanować parkowanie tego dnia gdzieś indziej.

Scena, która powstaje na parkingu przy hali Podpromie.
Scena i namioty „zaparkowały” na parkingu. Samochody trzeba więc zostawić gdzieś indziej. (Fot. Mariusz Włoch)

Letnie Brzmienia 2023 w Rzeszowie

Letnie Brzmienia gościły już w Rzeszowie w tamtym roku. Teraz odbędą się w formule dwudniowego festiwalu, w piątek i sobotę. Line-up czwartej odsłony wydarzenia wypełnią solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny Babie Lato.

– Wakacje wypełnimy muzycznym babim latem, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość. Przez muzykę opowiemy o tym, jaka jest dla nas współczesna kobieta i jak czerpać z siły, którą posiada – podkreśla Natalia Kukulska.

Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru są utrzymane w letnim klimacie, będą oscylować wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Podczas Letnich Brzmień 2023 w Rzeszowie wystąpią także: Zalia oraz Mery Spolsky. Będzie też Brodka i Natalia Szroeder. Pojawi się także Arek Kusowski oraz Tynsky. Wejście jednodniowe kosztuje 169 zł, a za karnet dwudniowy należy zapłacić 299 zł. Dzieci do lat 6 (włącznie) mogą bezpłatnie uczestniczyć w wydarzeniu.

Harmonogram koncertów Letnich Brzmień 2023 w Rzeszowie

Piątek, 7 lipca 2023:

 • godz. 17 – AREK KŁUSOWSKI
 • godz. 18 – ZALIA
 • godz. 19 – NATALIA SZROEDER
 • godz. 20 – MROZU
 • godz. 21:15 – LEMON
 • godz. 22:30 – KACPERCZYK

Sobota, 8 lipca 2023:

 • godz. 17 TYNSKY
 • godz. 18 ARS LATRANS ORCHESTRA
 • godz. 19 MERY SPOLSKY
 • godz. 20 BRODKA
 • godz. 21:15 NOSOWSKA
 • godz. 22:30 Babie Lato (Natalia Kukulska, Zalia, Margaret, Mery Spolsky).

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin