REKLAMA

Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

wt. 18 czerwca 2024

W centrum Rzeszowa będzie plaża! Ale tylko przez tydzień

Spotkanie odbędzie się przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej. Szykuje się plażowy klimat. (Fot. Urząd Miasta Rzeszowa)

Urzędnicy chcą usłyszeć, co młodzi rzeszowianie chcieliby widzieć w miejskiej kulturze. Wiedząc, że niewielu z ich przyszłoby na tradycyjne konsultacje, kusi ich więc gorącym piaskiem, zimnymi napojami i zabawiającego ich DJ-em…

– Mamy ogromne zapotrzebowanie na wydarzenia kulturalne, mamy artystów, którzy chcą tworzyć i mają ogromny potencjał. Tę drogę może nam ułatwić sytuacja geopolityczna, bo oczy świata zwrócone są na Rzeszów, a do tego w sposób naturalny łączymy wschód z zachodem. Ale potrzebujemy także opinii młodych mieszkańców, zwłaszcza, że to oni są przyszłością tego miasta – podkreśla Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Spostrzeżenia młodych mieszkańców miasta mają pomóc w szukaniu nietuzinkowych pomysłów do wniosku w wyścigu Rzeszowa o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2029.

Spotkanie rozpocznie się w piątek, 18 sierpnia, o godz. 17, przed budynkiem Estrady Rzeszowskiej przy ul. Jagiellońskiej 24.. Organizatorzy postawili na plażowy klimat: na miejscu rozsypany zostanie piasek, pojawią się leżaki, a czas umili muzyka od DJ-a.

– Będzie również karaoke, darmowe zimne i ciepłe napoje oraz konkurs, w którym będzie można wygrać bilety na festiwal Rockowa Noc – zachęca Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. – Plaża w centrum miasta zostanie z nami przez cały tydzień.

Udostępnij

FacebookTwitter

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2024 – supernowosci24.pl Oficyna Wydawnicza „Press Media” ul. Wojska Polskiego 3 39-300 Mielec Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin