Super Nowości - Wolne Media! Wiadomości z całego Podkarpacia. Rzeszów, Przemyśl, Krosno, Tarnobrzeg, Mielec, Stalowa Wola, Nisko, Dębica, Jarosław, Sanok, Bieszczady.

pt. 1 marca 2024

Wskoczył do Wisłoka i ślad po nim zaginął. Nie wiadomo kim jest mężczyzna

Służby wznowiły poszukiwania mężczyzny, którego we wtorek w Rzeszowie porwał nurt rzeki Wisłok. (Fot. Grzegorz Król)

Dzisiaj nad ranem wznowiono poszukiwania mężczyzny, który we wtorkowe popołudnie miał wskoczyć do Wisłoka w Rzeszowie.

Przypomnijmy, że najpierw służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, o mężczyźnie, który miał skoczyć z Mostu Lwowskiego do wody. Chwilę później ustalono, że zaginiony sam wszedł do rzeki na wysokości bulwarów przy Zespole Szkół Gospodarczych (ul. Spytka Ligęzy).

Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy strażackie z łodziami i pontonami, w tym łódź śrubową ze specjalistycznej grupy ratownictwa wodnego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Przemyślu. Na pomoc porwanemu przez rzekę mężczyźnie ruszyli  najpierw policjanci.

– Czterech funkcjonariuszy próbowało pomóc mężczyźnie. Utworzyli oni łańcuch i weszli za mężczyzną do wody. Nurt rzeki okazał się zbyt silny. Nie zdołali go wyciągnąć – mówiła we wtorek asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Na miejscu poszukiwań są policjanci i strażacy. (Fot. Grzegorz Król)

Wieczorem we wtorek, z powodu zmroku, poszukiwania w Wisłoku przerwano.

– Wznowiono je w środę, o godz. 7 – przekazała asp. Żuk.

Przez cały dzień mężczyznę poszukiwało blisko 50 strażaków i policjantów. W akcji użyto też specjalistyczny sonar. Przeczesywano brzeg rzek. Niestety bezskutecznie. Wciąż nie ustalono też tożsamości mężczyzny.

– Oczekujemy na materiały z policji i wtedy rozważymy czy rozpocząć śledztwo – przekazała nam Sylwia Urban – Koszela, prokurator Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa.

Wciąż nie wiadomo, kim jest zaginiony mężczyzna. (Fot. Grzegorz Król)
Strażacy sprawdzają rzekę z pontonu, policjanci jej brzegi. (Fot. Grzegorz Król)
Przez cały dzień mężczyznę poszukiwało blisko 50 strażaków i policjantów. (Fot. Grzegorz Król)

Udostępnij

Super Nowości - Wolne Media!

Popularny dziennik w regionie. Znajdziesz tu najciekawsze, zawsze aktualne informacje z województwa podkarpackiego.

Reklama

@2008 – 2024 – supernowosci24.pl Gravamen Media sp. z o.o. Super Nowości Wszelkie prawa zastrzeżone. All Rights Reserved. Polityka prywatności Regulamin